img

Niesamowite wskazówki dotyczące detali samochodowych dla majsterkowiczów (DIY Car Detailing Tips)

W przeciwieństwie do powszechnego przekonania, zabieranie samochodu do myjni nie jest hakiem na detale samochodowe. Prawidłowa pielęgnacja samochodu to proces, który wymaga zastosowania odpowiednich materiałów, technik - i wykracza znacznie poza samo użycie odpowiedniego środka do czyszczenia szyb.

Wiedza o tym, jak używać ściereczki z mikrofibry, jak prawidłowo nałożyć wosk samochodowy lub co twoje samochody lakieru bezbarwnego i lakier jest natryskiwany w fabryce jest kluczem do ukończenia prawidłowego detalowania samochodu.

Nawet jeśli często czyścisz swój samochód, to na pewno zabrudzi się ponownie, a zabrudzi się łatwo. Istnieje wiele produktów tam do czyszczenia samochodu, a większość z nich jest wypełniona po brzegi z paskudnymi szkodliwymi substancjami chemicznymi i częste stosowanie pozostawią cię narażone na ich uszkodzenie podczas jazdy. Szczery do Boga samochód szczegóły zawiera niektóre podwójne działanie smar łokieć, dużo potu i tonę wysiłku.

Jeśli szukasz zrobić dobry wiosenne czyszczenie swojego samochodu, a ty prawdopodobnie zrobić, to jest lista, którą musisz przeczytać. Najlepsza jej część, to wszystko bez szkodliwych substancji chemicznych i powinieneś mieć większość wymaganych składników i narzędzi po prostu leżące wokół domu. To również zmniejszyć te profesjonalnych detalistów, przy użyciu drogich produktów do pielęgnacji i poprawić wygląd swojego nowego samochodu lub używany codziennie kierowcy.

1. Naturalny środek do czyszczenia dywanów

Pozbądź się tych wszystkich ciemnych, brudnych i błotnistych plam na tapicerce i matach, stosując to całkowicie naturalne rozwiązanie.

Wskazówka: Tego środka czyszczącego można używać prawie wszędzie, na dywanach, sofach, materacach.

2. Spraw, by twoje reflektory lśniły

Czy twoje reflektory są pochmurne od gruzów drogowych i pogody? Po prostu użyj trochę pasty do zębów, aby przywrócić im fabrycznie nowy blask.

Wskazówka: Najlepiej używać pasty do zębów zawierającej sodę do pieczenia.

3. Najlepsza droga do czyszczenia zakurzonych otworów wentylacyjnych

Szybka i łatwa sztuczka czyszczenia otworów wentylacyjnych samochodu i innych trudno dostępnych miejsc za pomocą prostej i taniej gąbkowej szczotki.

Wskazówka: Pamiętaj, aby czyścić pod klamkami drzwi, wokół elementów sterujących kierownicy i kanałów powietrznych na tylnym siedzeniu.

4. Całkowicie naturalny odświeżacz powietrza

Pozbądź się tych szkodliwych odświeżaczy samochodowych. To rozwiązanie DIY  jest nie tylko łatwe do wykonania, ale również sprawi, że Twój samochód będzie pachniał jak niebo. Wszystko co musisz zrobić, to umieścić go w uchwycie na kubek lub na podłodze w bezpiecznym miejscu i jesteś gotowy do drogi.

Wskazówka: Jeśli nie masz metalowego słoika z pokrywą, możesz zakryć swój odświeżacz oddychającą ściereczką.

5. Zapobieganie smugom wycieraczek przednich szyb

Ten superszybki hack zaoszczędzi ci mnóstwo pieniędzy. Zamiast kupować nowe wycieraczki, gdy stare zaczną się smużyć, po prostu odśwież je, a będą znowu wolne od smug.

Wskazówka: Użyj wykałaczki do usuwania i głębokiego osadzonego brudu z grzbietów wycieraczek przed ich czyszczeniem.

6. Zmień sam filtr powietrza

Zapobiegają powstawaniu smrodu i szkodliwej pleśni w układzie powietrznym. Proces ten będzie podobny w większości samochodów osobowych i ciężarowych.

Wskazówka: Dla dodatkowej ochrony trzymaj słoik z sodą do pieczenia w samochodzie przykryty oddychającą szmatką (spójrz na hack powyżej na odświeżacz DIY DIY, aby uczynić go jeszcze lepszym).

7. Pozbyć się smug okiennych

Hack obejmuje gazetę i ocet i może zabrzmieć szalenie, ale twoje okna będą bez smug.

Wskazówka: Możesz użyć tego hakera również na oknach w Twoim domu.

8. Zrób chusteczki do wnętrz DIY

Jest to idealny hack dla majsterkowiczów do wnętrza Twojego samochodu. Całkowicie naturalne i super skuteczne chusteczki do całego wnętrza Twojego samochodu. Kupione w sklepie chusteczki nie są zbyt drogie, ale różnica może się zwiększać w czasie.

Wskazówka: Jeśli masz plastikowy pojemnik o tej samej szerokości co rolka papieru, użyj go.

9. Pozbądź się włosów zwierzęcia.

Odkurzacz nie odbiera sierści zwierzęcej? Użyj tego prostego haka i za pomocą zaledwie kilku gumowych rękawiczek z łatwością zbierzesz sierść zwierząt z fotelika samochodowego.

Wskazówka: Możesz również użyć nitrylowych rękawic i szczotki dla zwierząt domowych, aby zwiększyć skuteczność.

 

Witold

Redakcja 0o2.pl

Zobacz również