img

Menzerna – Test past polerskich z nowej linii niemieckiego producenta cz II

Power Gloss

Wykonana została kolejna sesja polerowania Power Gloss PG1000 na wełnie, która usunęła kolejną część defektów już poza najgłębszymi rysami. Po drugiej sesji na powierzchni widać było koliste ślady wełn Menzerna final finish Do wykończenia powierzchni, usunięcia śladów po wełnie oraz nadania klarowności i połysku użyta została kolejna pasta Final Finish FF3000 na żółtym padzie wykańczającym. Przez połączenie tych past udało się również osiągnąć efekt w postaci usunięcia większości defektów. Pasta zapewniła również dobre wykończenie powierzchni. Są one ze starszej linii produktów Menzerna i dają zadowalający efekt przy dobrej cenie.  (https://sklep.motogo.pl/pasty-polerskie-c17)

Power Gloss PG1000/Gąbka twarda biała + Final Finish FF3000/Gąbka wykańczająca żółta

Power Gloss PG1000 z padem piankowym pracował mniej skutecznie niż na wełnie, ale tutaj nie było kółek tak jak po futrze, dlatego wykończenie było lepsze. Dzięki temu łatwiejsza i skuteczniejsza okazała się praca pastą Final Finish FF3000. Power finish Testy prowadzone były również w kierunku tego jak z mocno zniszczonym lakierem poradzi sobie pasta Power Finish PF2500. Niestety niezależnie od tego jaki pad został wykorzystany nie udało się usunąć więcej niż 80% defektów. Pasta ma umiarkowaną moc, ale nie jest dobra do dużych defektów. Produkt sprawdzi się raczej na płytkich defektach lakieru.

Następnie przeszliśmy do testowania nowych w ofercie Menzerna past czyli: Fast Gloss FG500/Futro + Super Finish SF4000/Gąbka wykańczająca żółta

Pierwsza sesja na wełnie dała usuniecie ponad 90% defektów. Zauważalna była przede wszystkim duża agresywność pasty, która zagwarantowała szybki efekt korekcji. W parze z tym postaliśmy na mocną ścierną pastę. Po drugiej sesji udało się usunąć już ponad 98% defektów, a więc był to świetny wynik. Na wykończenie poszła pasta Super Finish SF4000. Cena rzeczywiście dość wysoka, ale efekty rzeczywiście świetny, dlatego można ją polecać.

Fast Gloss FG500/Gąbka twarda biała + Super Finish SF4000/Gąbka wykańczająca żółta

W tym przypadku mówić można o mniejszej agresywności niż w przypadku użycia gąbki, ale potem mamy lepsze wykończenie powierzchni przed kolejnym etapem polerowania. Do zalet należy zaliczyć to, że mamy mniejszy wzrost temperatury lakieru w trakcie polerowania.

Witold

Redakcja 0o2.pl

Zobacz również