img

Etapy polerowania pastami polerskimi menzerna

Polerowanie menzerna - III etapy

1. Przygotowanie powierzchni.

Zanim rozpocznie się proces polerowania pastami musimy wcześniej przygotować powierzchnię, która ma być polerowana. Przygotowanie powierzchni polega głównie na szlifowaniu jej za pomocą specjalnego materiału szlifierskiego o wysokich granulacjach. W przypadku mniejszych firm szlifowanie wykonuje się z użyciem szlifierek oscylacyjnych i krążków z materiałem ściernym. Zaczyna się od niskich granulacji a potem idzie się w kierunku wyższych granulacji.  (https://sklep.motogo.pl/pasty-polerskie-c17)

2. Etap I – wycięcie rys poszlifierskich.

W procesie szlifowania na powierzchni obrabianego materiału powstają rysy, które są mniej albo bardziej widoczne. W celu usunięcia rys należy dopasować odpowiednią pastę, która razem z twardą gąbką albo futrem polerskim, dzięki czemu będzie można dość agresywnie poradzić sobie z tym problemem, będzie można wykonywać tutaj pracę polerką odpowiednio z prędkością 800 obrotów na minutę. Taki proces może być kilka razy powtarzany w momencie, gdy będzie można ostatecznie doprowadzić do likwidacji tych istniejących rys.

3. Etap II – polerowanie właściwe/nabłyszczenie - (pozostawić bez zmian)

W przypadku, gdy już uda się pozbyć wszelkich rys poszlifierskich i innych wad będzie można przejść do ostatniego etapu właściwego polerowania. Do tego również trzeba wybrać odpowiednią pastę i następnie już dopasować gąbkę, która będzie gładka albo ryflowana. Polerowanie właściwe możemy wykonywać polerką, która będzie ustawiona na wysokie obroty i robi się to raz, ewentualnie dwa. W przypadku kolorów w odcieniach bieli proces można zakończyć. Natomiast, gdy chodzi o ciemne kolory należy wykonywać również trzeci etap.

4. Etap III – usuwanie hologramów.

Zanim przystąpi się do etapu, który polega na usunięciu hologramów należy pamiętać o usunięciu pozostałości poprzedniej pasty. Hologramy na polerowanej powierzchni widoczne są w formie poświaty, która tworzy się w około odbicia. Pasta polerska W celu usunięcia hologramu proponujemy specjalne pasty tak zwane antyhologramy i do tego jeszcze odpowiednio dokładną bardzo miękką gąbkę gładką albo ryflowaną. Sposób wykonania tak jak w II etapie, ale różnica będzie taka, że polerowanie wykonuje się tylko raz.

Witold

Redakcja 0o2.pl

Zobacz również