img

Jak powłoka ceramiczna chroni Twój samochód przed kwaśnym deszczem

W przeciwieństwie do popularnego mitu, kwaśne deszcze to prawdziwa rzecz. Chociaż nie jest on tak silny, jak w tandetnym filmie science-fiction z lat 80-tych, deszcz zawierający śladowe ilości składników kwaśnych występuje codziennie na całym świecie. Kiedy ciecz znajduje się po właściwej stronie tej strasznej skali pH, może spowodować spustoszenie w lakierze samochodowym i innych materiałach powierzchniowych.

Istnieje wiele źródeł kwaśnych deszczy - od smogu i emisji dwutlenku węgla po krowie bąki (podobno). I podczas gdy cały świat pozostaje w niepewności co do rzeczywistych zmian klimatycznych, prawda jest taka, że nasi codzienni kierowcy i weekendowi wojownicy są podatni na uszkodzenia z powodu surowego środowiska.

Aby zaoferować warstwę ochrony, wielu właścicieli samochodów korzysta z zestawu powłok ceramicznych, takich jak Armor Shield IX, aby zapewnić twardą, cienką i niewidoczną tarczę na lakiery bezbarwne, plastik, winylowe owijki, szkło, a nawet reflektory i koła. Czyniąc to nie będzie chronić przed odpryskami kamieni lub wyeliminować plamy, ale ceramiczne zastosowanie powłoki odpycha wodę, zapobiega kwaśne deszcze z penetracji do materiałów, zmniejszając potencjał utleniania, a tym samym utrzymanie powierzchni chronione.

W tym artykule wyjaśnimy, w jaki sposób powłoki nanoceramiczne pomagają chronić przed kwaśnymi deszczami praktycznie wszystko, co jest związane z motoryzacją. Przedstawimy kilka powodów, dla których korzystanie z wysokiej jakości ceramicznej powłoki szkła jak Armor Shield IX jest o wiele lepsze niż woskowanie samochodu, wosk lub produkty uszczelniające, uszczelniacze farby lub inne krótkoterminowe opcje ochrony lakieru.

Będziemy również wyjaśnić kilka faktów na temat kwaśnych deszczy, soli drogowej i innych zanieczyszczeń - więc jeśli nic innego, będziesz wykształcony i można umieścić swoją wiedzę na twitterze.

Spis treściPrzełamywanie faktów o kwaśnych deszczach Co powoduje kwaśne deszcze? Jak chronić samochód przed kwaśnymi deszczami Dlaczego należy chronić pojazd przed kwaśnymi deszczami? Jak dobrze produkty do ochrony lakieru chronią przed kwaśnym deszczem? Jakie są najlepsze powłoki ceramiczne do ochrony samochodów przed kwaśnym deszczem? Zakończenie

Przełamywanie faktów o kwaśnym deszczu

Więc, kliknąłeś na ten artykuł, aby dowiedzieć się o powłokach ceramicznych - fajne, ale zacznijmy z niektórych edukacji naukowej. Kwaśne deszcze nazywane są również kwaśną depozycją, czyli szerokim pojęciem obejmującym wiele form opadów (deszczu), które zawierają pewne składniki o charakterze kwasowym. Niektóre z najczęstszych kwasów występujących w deszczu to kwas azotowy lub siarkowy.

Prawda jest taka, że każdy deszcz jest zanieczyszczony pewną ilością kwasów. Bez względu na to, czy mieszkasz w tętniącym życiem metrze, czy w czystym lesie deszczowym, w powietrzu znajduje się wiele zanieczyszczeń, które mieszają się z opadającym deszczem, tworząc kwaśny deszcz. Podczas gdy niektóre woski i uszczelniacze mogą pomóc w zmniejszeniu szkód, nie jest to rozwiązanie stuprocentowe.

Jednak to, co nie jest powszechnie znane na temat kwaśnych deszczy, to fakt, że nie musi padać deszcz, aby kwaśne zanieczyszczenia uderzyły w lakier. W rzeczywistości, uszkodzenia mogą być spowodowane przez suchą pogodę, mgłę, śnieg, grad, a nawet pył o kwaśnym odczynie.

Co powoduje kwaśne deszcze?

Według US EPA, kwaśne deszcze powstają, gdy dwutlenek siarki (SO2) i tlenki azotu (NOX) są emitowane do atmosfery i przenoszone przez wiatr i prądy powietrzne. SO2 i NOX reagują z wodą, tlenem i innymi substancjami chemicznymi, tworząc kwasy siarkowy i azotowy. Te następnie mieszają się z wodą i innymi materiałami zanim opadną na ziemię.

Przedstawmy więc kilka faktów na temat tego, co powoduje nadmierny poziom SO2 i NOx. W przeciwieństwie do popularnego mitu, nie chodzi tu o spalane przez nas paliwa. W rzeczywistości dość duży procent kwasów jest produkowany przez naturalne źródła, takie jak aktywność wulkaniczna spowodowana gorącymi źródłami, kominami wulkanicznymi lub samymi erupcjami wulkanów.

Jednak źródła stworzone przez człowieka, w tym spalanie paliw kopalnych do produkcji energii, stanowią 2/3 produkcji SO2 i ¼ produkcji NOx. Pojazdy i ciężki sprzęt z silnikami diesla lub benzynowymi również wytwarzają emisje. Przemysł wytwórczy, rafinerie ropy naftowej i inne zakłady również przyczyniają się do powstawania zanieczyszczeń powodujących kwaśne deszcze.

Jak mierzy się kwaśne deszcze?

Tak więc wszyscy rozumiemy już, co powoduje kwaśne deszcze. Ale co określa siłę kwaśnego deszczu, a tym samym, jak wpływa na zdolność do spieprzenia twojej pracy z farbą? Cóż, kwasowość i zasadowość są mierzone za pomocą skali pH - gdzie 7,0 jest uważane za neutralne. Im niższe pH substancji (mniej niż 7), tym bardziej kwaśny jest, im wyższe pH substancji (większe niż 7), tym bardziej zasadowy jest. Dla tych, którzy liczą swoje notatki z chemii z 9 klasy, jest to tak zwana zasada.

Normalny deszcz ma pH około 5,6, co uwiarygodnia nasze wcześniejsze stwierdzenie, że większość deszczu jest naturalnie "kwaśna". Większość deszczu jest lekko kwaśna, ponieważ dwutlenek węgla (CO2) rozpuszcza się w nim tworząc słaby kwas węglowy. Aby uznać go za "kwaśny deszcz", zazwyczaj wymaga on pH pomiędzy 4,2 a 4,4. Dla porównania, odczyn ptasich kropli wynosi 4,6 pH.

Jak chronić swój samochód przed kwaśnymi deszczami?

Jak widać, kwaśne deszcze są realnym zagrożeniem. Jak więc można chronić samochód i jego zewnętrzne elementy przed szkodami powodowanymi przez podwyższony poziom kwasów?

Zasadniczo istnieje kilka różnych opcji.

Wosk samochodowy

Wielu starszych właścicieli samochodów docenia wartość naturalnego wosku carnauba. Naturalny wosk został wprowadzony do kultury samochodowej około 70 lat temu. Jest on dość tani i świetnie chroni lakier przed promieniami UV, chemikaliami i tak - kwaśnymi deszczami. Problemem jest jednak to, że woski wytrzymują tylko kilka miesięcy.

Uszczelniacz lakieru

Gen X konsument został wprowadzony do uszczelniaczy farby z powrotem w latach 90-tych, kiedy spodnie spadochronowe były prawdziwe walki transakcji. Zasadniczo, uszczelniacze farby są hybrydowe formuły produktów wosku samochodowego, syntetycznie stworzony, aby trwać około 8 do 12 miesięcy (lub trzy razy dłużej niż naturalny wosk samochodowy).

Powłoki ceramiczne

Świat motoryzacyjny został wprowadzony do mocy kwarcu lub powłoki ceramiczne na początku 2000 roku. Początkowo ten trwały polimerowy lub syntetyczny produkt był rozwiązaniem stosowanym profesjonalnie, które mogło być instalowane tylko przez certyfikowanych detailerów. Powód był prosty, profesjonalnej klasy powłoki ceramiczne były bardzo trudne do zainstalowania, ponieważ zastosowano gładką powierzchnię z bardzo małą możliwością wystąpienia problemów.

Istnieją takie, które oferują dożywotnią gwarancję i inne, które są stosowane i wytrzeć, które mogą trwać tylko kilka lat. Okno powlekanej temperatury aplikacji, czas, i inne zmienne dla profesjonalnego produktu ochrony sprawiają, że dość trudno jest zastosować prawidłowo. Głównym składnikiem jest dwutlenek krzemu lub SIO2.

Jednak w ostatnich latach wielu producentów stworzyło powłoki ceramiczne typu "zrób to sam", które są zaprojektowane z myślą o prostocie aplikacji. Zapewniają one napięcie powierzchniowe lub twardą skorupę ochronną, która blokuje ekspozycję na promienie UV, ptasie gówno, rozpryski robaków i inne zanieczyszczenia - nawet kwaśne deszcze. Zapewnia również głęboki połysk, może być stosowany na przedniej szybie i może zmniejszyć zarysowania.

Dlaczego należy chronić pojazd przed kwaśnymi deszczami?

Kwaśny deszcz nie jest przyjazny dla Twojego pojazdu. Zbyt wysoki poziom pH w końcu zje warstwę ochronną lakieru bezbarwnego lub innych syntetycznych powłok nałożonych na wyposażenie OEM. Ponieważ wszystkie deszcze mają pewien poziom kwasowości i są naturalnie silniejsze do ciemnej strony korozji lakieru, ważne jest, aby zastosować jakąś ochronę, aby zmniejszyć potencjał uszkodzenia.

Kiedy kwas powoli zjada się na komponenty samochodowe, tworzy potencjał do zapewnienia gołych miejsc, które mogą być narażone na działanie czynników atmosferycznych. To ostatecznie zwiększa potencjał utleniania lub możliwość spowodowania farby do blaknięcia, metalu do rdzy, lub innych materiałów do zużycia cieńsze niż powinny.

Jak dobrze Czy produkty ochrony lakieru chronią przed kwaśnym deszczem?

Jeśli jest jeden element, który powoduje nadmierne szkody dla produktów ochrony lakieru - jest to kwasy. Kwaśne poziomy, które są silniejsze niż pH 4 stanowią realne zagrożenie dla produktów ochrony lakieru. Jednak w miarę jak niższe poziomy kwasów (pamiętaj - im niższe pH, tym silniejsze oddziaływanie) stale uderzają w pojazd, następuje stopniowe niszczenie.

Jeśli chodzi o ich trwałość, to cóż - zależy ona od zastosowanego produktu. Wosk samochodowy wytrzymuje częste opady deszczu i kwaśny odczyn przez około sześć tygodni. Paint sealant może trwać do ośmiu miesięcy do roku. Ceramiczne produkty powłoki - gdy stosowane prawidłowo i przygotowane zgodnie z zaleceniami, może trwać od trzech do pięciu lat i zapewnić wyjątkowy spokój.

Jakie są najlepsze powłoki ceramiczne do ochrony samochodów przed kwaśnym deszczem?

Jeśli zamierzasz zastosować powłokę ceramiczną na swoim pojeździe wyłącznie w celu ochrony przed kwaśnymi deszczami, należy określić kilka ważnych czynników.

Po pierwsze i najważniejsze, czy masz czas, cierpliwość i zdolność do wykonania tego na własną rękę? Istnieją pewne wyjątkowe powłoki ceramiczne, które są sprzedawane przez firmy takie jak AvalonKing, które mogą być stosowane przez samego właściciela. Są one zaprojektowane tak, aby umożliwić przeciętnemu konsumentowi samochodów do zastosowania w ich pojazdach, z nominalnej pracy przygotowawczej i niektórych ważnych procedur aplikacji.

Jeśli masz zadaszony garaż i może zastosować powłokę w temperaturach od 50 do 80 stopni F, i bez bezpośredniego narażenia na działanie promieni słonecznych, opcja DIY jest dobrym rozwiązaniem. Ten rodzaj powłoki ceramicznej będzie również wymagać pewnej ilości pracy prep. W większości przypadków, proces przygotowania do stosowania DIY powłoki ceramicznej następuje w ten sposób:

  • Mycie: Pierwszym krokiem jest umycie pojazdu przy użyciu metody dwóch wiader. To pomaga usunąć wszystkie zanieczyszczenia powierzchni i zmniejszyć potencjał swirl marks i innych uszkodzeń farby. Glinka: Drugim krokiem jest bar gliny do leczenia pojazdu. Bary gliny lub gliny mitts są używane do gruzu powierzchni pojazdu przez kopanie głęboko do tych mikroskopijnych niedoskonałości, które stają się uwięzione w lakierze bezbarwnym i innych powierzchni pojazdu. Polerowanie: Czasami uszkodzenia lakieru, takie jak ślady wirowania lub drobne zadrapania, są osadzone w lakierze bezbarwnym i muszą zostać usunięte przed nałożeniem powłoki ceramicznej. Aby to naprawić, trzeba będzie wykonać korektę lakieru. Ten artykuł daje szczegółowy proces DIY korekty lakieru, jeśli jesteś tak skłonny. Spray IPA: Ostatnim krokiem przygotowawczym jest wykonanie IPA lub leczenia sprayem alkoholu izopropylowego. To usunie wszelkie polskie, wosk, lub środki czyszczące z powierzchni, co zapewnia czystą powierzchnię do zastosowania powłoki ceramicznej.

Jeśli jesteś chętny i zdolny do wykonania powyższych kroków, możesz czuć się pewnie kupując wysokiej jakości DIY powłoki ceramicznej jak Armor Shield IX.

Armor Shield IX jest sprzedawany w 30ml zestaw, który zawiera powłokę ceramiczną, rękawice ochronne, gąbka aplikacji, wiele ściereczek aplikacji i ręcznik z mikrofibry do polerowania. Oferujemy rabaty ilościowe na zakup wielu zestawów, dla tych większych pojazdów, które wymagają dodatkowego produktu.

Są to zalecane przez nas ilości dla danego typu pojazdu. Objętościowe oszczędności można zobaczyć obok/poniżej. Typ pojazdu Zalecana ilość Objętość Oszczędność Motocykl 1 butelka* Mały samochód 1 butelka* Sedan 1 butelka* Pick-up 1 butelka* Jeep 1 butelka* SUV 2 butelki* Oszczędność $35 (25%) VAN 2 butelki* Oszczędność $35 (25%) Łódź 4 butelki+* Oszczędność $110 (39%) *Proszę zauważyć, że może to być dobry pomysł coraz dodatkową butelkę, zapewniając, że nie zabraknie podczas wykonywania aplikacji.

Jednak prawdopodobnie najlepszym powodem, aby wybrać Armor Shield IX jest nasza obsługa klienta. Idziemy ponad wszystko dla naszych klientów, oferuje błyskawica, bezpłatną wysyłkę do Ameryki Północnej konsumentów w USA i Kanadzie, i mają tonę aplikacji, prep pracy, i po opiece wskazówki dla wszystkich rodzajów projektów.

Podsumowanie

Tak więc, kwaśne deszcze są w zasadzie codziennym zjawiskiem na całym świecie. Nie - to nie natychmiast odparować swój lakier, ale stopniowo zaczyna jeść z dala od niezabezpieczonej farby, winylu, reflektory i plastikowe wykończenia. Jeśli pozostawiony bez ochrony, pojazd może odbarwić lub ostatecznie utleniać się szybciej i doprowadzić do kawałka gówna samochód.

Najlepszym sposobem, aby temu zapobiec jest trochę dumy w swoim codziennym kierowcy poprzez zastosowanie powłoki ceramicznej. Niezależnie od tego, czy zrobisz to sam, czy zleci to dealerowi, jest to zdecydowanie najlepszy i najbardziej opłacalny sposób na ograniczenie uszkodzeń.

Jeśli masz zamiar wydać pieniądze na dobre DIY powłoki jak Armor Shield IX, po prostu upewnij się, że jesteś przygotowany, aby zrobić to poprawnie - więc masz najlepsze bang za swoje pieniądze.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, na pewno spodobają Ci się produkty AvalonKing do pielęgnacji samochodów dla majsterkowiczów. Tworzymy "produkty bez ściemy" za przystępną cenę. A co najlepsze, traktujemy naszych klientów jak rodzinę, więc jeśli masz jakieś pytania lub po prostu chcesz porozmawiać o samochodach, wystarczy, że do nas zadzwonisz lub napiszesz e-mail. Sprawdź naszą stronę główną tutaj.

Witold

Redakcja 0o2.pl

Zobacz również