img

25 Car Paint i Clear Coat Killers trzeba usunąć z Twojego Ride ASAP

Świat jest niebezpieczny, zarówno dla gatunku homo sapiens, jak i jego środków transportu. Od soków z drzew i burz piaskowych, po ptasie odchody i kwaśne deszcze - lista naturalnie występujących elementów, które szybko mogą uszkodzić zewnętrzną powłokę samochodu jest bardzo długa. Do tego dochodzą wszystkie materiały wytworzone przez człowieka, które mają kontakt z samochodami; wiele z nich może być równie szkodliwych (jeśli nie bardziej) niż materia organiczna.

Nie jesteś pewien, jakie produkty są bezpieczne dla elementów zewnętrznych Twojego pojazdu? Radzimy pamiętać o poniższej poradzie motoryzacyjnej.

Rozumiemy, że życie jest pełne nieoczekiwanych okoliczności, dlatego w AvalonKing wierzymy, że zawsze lepiej być przygotowanym, niż dać się zaskoczyć. Niemniej jednak, czasami nie da się uniknąć konkretnych zanieczyszczeń. W takiej sytuacji należy działać szybko, ponieważ jeśli którykolwiek z poniższych materiałów wytworzonych przez człowieka pozostanie na lakierze i/lub szybie samochodu, może dojść do powstania uszkodzeń w każdej postaci.

Spis treściProdukty czyszczące, które mogą poważnie uszkodzić powłokę lakierniczą pojazduProdukty dekoracyjne, które mogą zniszczyć powłokę lakierniczą pojazduInne zagrożenia dla powłoki lakierniczej samochoduWskazówki dotyczące konserwacji lakieru samochodu

Produkty czyszczące, które mogą poważnie uszkodzić powłokę lakierniczą pojazdu

Nie bez powodu półka z detalami samochodowymi w lokalnym sklepie z częściami samochodowymi ugina się pod własnym ciężarem. W przeciwieństwie do podłóg z twardego drewna, granitowych blatów i kamiennych kominków, panele karoserii i elementy funkcjonalne składają się z materiałów stworzonych przez człowieka, które zostały zaprojektowane specjalnie dla pojazdów i często są pokryte farbą i lakierem bezbarwnym. A jeśli chodzi o wybór środków czyszczących do samochodu na zewnątrz, istnieje wiele opcji do wyboru, ale z jakiegoś powodu, wiele osób nadal używać niewłaściwych chemikaliów na swoich samochodach.

Istnieje powód, dla którego przeciętny domowy środek czyszczący i/lub dezynfekujący nigdy nie powinien być używany w samochodzie. Wiele materiałów samochodowych jest specjalnie zaprojektowanych, aby wytrzymać ekstremalne temperatury i często są one pokryte ochronnymi mediami, aby zmniejszyć zarysowania, wchłanianie wilgoci lub uszkodzenia, a także blaknięcie od ciepła i promieni UV. Środki czyszczące i dezynfekujące są zazwyczaj zbyt ścierne, i zostały powiązane z wszystkim, od uszkodzenia lakieru bezbarwnego i blaknięcie farby, do korozji, odbarwienia, oleiste tekstury, szkło zamglenia, i więcej.

Niektóre z bardziej powszechnych materiałów czyszczących, aby uniknąć to mydło do naczyń, ocet, i każdy inny szorowania lub dezynfekcji chemicznych z bardzo wysokiej zawartości pH. Produkty te nie mogą powodować zauważalne uszkodzenia farby od razu na linii, ale wszystkie one zostały oznaczone ze względu na ich zdolność do cięcia w ochronnych powłok zewnętrznych, gdy podano wystarczająco dużo czasu.

Innym powszechnie stosowanym środkiem czyszczącym, na który należy uważać, jest WD-40. Chociaż niektórzy ludzie mogą przysięgać na właściwości hydrofobowe WD-40, oleje zawarte w tym "cudownym sprayu" są notorycznie zbierane przez brud, kurz, gruz i inne zanieczyszczenia. Po spryskaniu WD-40, powierzchnie stają się coraz bardziej lepkie w czasie, a zatem przyciągają brud w znacznie szybszym tempie, które, jeśli nie zostaną usunięte w odpowiednim czasie, mogą uszkodzić farbę.

Kolejnym, na który należy uważać, jest nadtlenek wodoru. Mimo, że nie jest bezpośrednim zagrożeniem dla lakieru samochodowego, nadtlenek wodoru robi jedno piekło numer na każdym wosku lub uszczelniacz siedzi na nim, drastycznie zmniejszając właściwości ochronne wprowadzone w celu ochrony samochodu porowatych powierzchni twardych.

Uważaj również na środki do czyszczenia okien na bazie amoniaku. Ten silnie pachnący domowy środek do czyszczenia szkła jest nie tylko okropny dla przyciemnianych okien, ale podobnie jak poprzednie chemikalia, amoniak ma tendencję do pożerania powłok spoczywających na szczycie lakieru samochodowego. Jest powód, dla którego istnieje środek do czyszczenia szyb samochodowych.

Jeśli chodzi o wybielacz, należy unikać tej chemicznej substancji czyszczącej ze względu na jej zdolność do działania jako utleniacz, zwłaszcza gdy obecne są zadrapania i otarcia. Podczas gdy nie może stanowić bezpośredniego zagrożenia dla lakieru bezbarwnego lub innej powłoki ochronnej na szczycie pojazdu, wybielacz ma zdolność do przyspieszenia wżerów i rdzy w odsłoniętych powierzchniach metalowych, a także odbarwia farbę, jeśli jest wystarczająco dużo czasu. Niezależnie od tego, czy jest to "wybielacz bezchlorowy, tlenowy, czy bezpieczny dla koloru", wszystkie te produkty zawierają substancje chemiczne, takie jak podchloryn sodu, który nawet po rozcieńczeniu powinien być trzymany z dala od powierzchni samochodowych.

I mimo, że roztwór alkoholu izopropylowego (IPA) jest kluczowym środkiem chemicznym do wycierania powierzchni przed instalacją powłoki ceramicznej, nigdy nie powinien być używany w pełnym stężeniu. 99% rzeczy jest bez wątpienia największym zagrożeniem też, ponieważ ma zdolność do jedzenia przez wiele warstw powłok ochronnych dość szybko, i może trwale uszkodzić lakier pojazdu, jeśli nie zostanie usunięty od razu.

Produkty dekoracyjne, które mogą zniszczyć Twój Ride's Clear Coat i farby

Myślisz o ubraniu swojego samochodu na uroczyste wakacje lub specjalną uroczystość? Chociaż mogą one uhonorować wydarzenie, które planujesz cieszyć się / uczestniczyć, dekoracje mają zdolność do zrobienia poważnego motoryzacyjnego spustoszenia, jak również. Substancje dekoracyjne uszkodzić więcej niż lakier zbyt, z pojazdu przewidywanej wartości odsprzedaży jest najdroższe część problemu. Właśnie dlatego poniższych produktów należy albo całkowicie unikać, albo usuwać po kontakcie z nimi.

Silly String

Po części sprasowany styropian, po części "Cheez Whiz", ten zszywka w aerozolu ze sklepu z artykułami imprezowymi może wydawać się nieszkodliwą zabawą w sprayu, ale pod spodem kryje się ciemna strona tego śmiecia. Głupi sznurek jest notorycznie plamiący powierzchnie pojazdów i pozostawiający za sobą nieestetyczne, mocno wyblakłe fragmenty lakieru bezbarwnego. Przyczyną tego problemu są żywice i bogate w chemikalia barwniki zawarte w Silly String, które po stwardnieniu mogą wyrządzić jeszcze więcej szkód. Pozostawione na gorącym słońcu lub na obszarach samochodu, które mają wysoką temperaturę, takich jak maska lub reflektory, głupi sznurek zamienia się w materiał o trwałych konsekwencjach.

Krem do golenia

Czy kiedykolwiek widziałeś, jak czyjś samochód został udekorowany kremem do golenia z okazji ukończenia szkoły lub ślubu? Choć może się to wydawać zabawnym psikusem, niektóre pieniące się kremy do golenia posiadają zdolność odbarwiania, która pozostawiona na dłuższy czas może trwale zmienić powierzchnię lakieru samochodu. Niektóre kremy do golenia zawierają substancje chemiczne, które mogą powodować blaknięcie lakieru bezbarwnego, więc pomiń dekoracyjne napisy na piance i zamiast tego uderz w szybę markerami bezpiecznymi dla okien.

Zmywalna farba i markery

Mówiąc o zmywalnych markerach bezpiecznych dla okien, stwierdzono, że niektóre produkty pozostawiają za sobą pozostałości bez względu na to, jak bardzo je szorujesz. Jeśli więc nie chcesz mieć trwale zabarwionego szkła, poszukaj markera do okien z pozytywnymi opiniami. Zmywalna farba stwarza własne problemy, ponieważ nawet jeśli nie spłukuje się wodą, zarysowania w lakierze bezbarwnym mogą się zmaterializować z powodu szorstkości pędzla lub gąbki używanej do malowania, a także siły nacisku. Łączenie zmywalnej farby z przedłużoną ekspozycją na bezpośrednie działanie promieni słonecznych zostało również powiązane z odbarwieniem tworzyw sztucznych, podczas gdy niektóre produkty twardnieją do punktu, w którym użycie silnych środków chemicznych jest uważane za konieczne.

Magnesy samochodowe

Magnes może już dawno zniknąć, ale sylwetka wciąż tam jest, co sprawia, że stary magnes samochodowy jest kosztownym błędem marketingowym, którego nigdy nie zapomnisz. Blaknięcie na słońcu jest do bani, ale tak samo jak przebarwienia spowodowane rdzą magnesu. Nasza sugestia jest taka, aby wydać pieniądze i uzyskać wysokiej klasy winylowe owijki zamiast.

Inne zagrożenia dla lakieru samochodu

Jeśli Twój pojazd nie jest chroniony przez powłokę ceramiczną o klasie 9H, są szanse, że niektóre, jeśli nie wszystkie, z poniższych produktów mają zdolność do wyrządzania szkód na lakierze Twojego samochodu.

Oblanie jajkiem

Jeśli odkryjesz pozostałości rozbryzganego jajka na swoim samochodzie, istnieją trzy prawdopodobne scenariusze, które doprowadziły do jego źle umiejscowionej obecności.

Scenariusz nr 1: Nieprzewidziany wypadek sprawił, że skrzynia z jajkami spadła z ciężarówki i pokryła białkiem Twój skarb.

Scenariusz nr 2: Gniazdo wron nad wiatą zostało naruszone strukturalnie podczas wichury ostatniej nocy, a teraz musisz posprzątać ten bałagan.

Scenariusz nr 3: Wkurzyłeś kogoś, a pasywnie agresywny POS obrzucił twoją jazdę dobrem klasy A.

Niezależnie od tego, jak wygląda sytuacja, jajka mogą szybko uszkodzić wykończenie Twojego samochodu ze względu na ich kwaśny charakter. Jeśli pozostawisz je na wystarczająco długo, pozostałości po jajkach nie tylko zjedzą lakier bezbarwny, ale także zapieką się na jego powierzchni, trwale uszkadzając każdą warstwę, od wosku po lakier bazowy.

Plasti Dip

Plasti Dip był jednym z najgorętszych modów na rynku wtórnym przez chwilę, a potem wszyscy zdali sobie sprawę, jak łatwo można go uszkodzić i jak bolesne mogą być problemy z Plasti Dipem, gdy nadejdzie czas jego usunięcia. Więc podczas gdy ta lepka powłoka może nie uszkodzić lakieru po nałożeniu, usuwanie tego materiału jest notoryczne i powoduje katastrofy lakieru bezbarwnego.

Naklejki winylowe

Podobnie jak magnesy samochodowe, naklejki winylowe mają zdolność do doprowadzenia do poważnych odbarwień i problemów z blaknięciem, zwłaszcza jeśli są umieszczone w obszarze, który ma bezpośredni kontakt ze światłem słonecznym. Górne partie przedniej szyby są szczególnie notoryczne dla winylu "ghosting", gdzie nawet po usunięciu, zarys kalkomanii winylu pozostaje, prześladując właściciela pojazdu z motoryzacyjnego życia pozagrobowego.

Zakurzony dotyk

Napis "WASH ME" na zakurzonej klapie bagażnika może wydawać się nieszkodliwym żartem, ale to cholernie ryzykowny sposób na napisanie wiadomości. Kurz i brud rysują powierzchnie, gdy są pod wystarczającym naciskiem, a jeśli pozostawimy je na zbyt długo, mogą wytrawić lakier bezbarwny i powierzchnie malowane. Proponujemy zamiast tego dać im voucher na myjnię bezdotykową.

Automatyczne zraszacze

Czy kiedykolwiek mieszałeś wątpliwe źródło wody z palącym gorącym słońcem na palecie świeżego lakieru samochodowego? To nie jest ładne. Po prostu powiedz "nie" plamom z twardej wody i parkuj z dala od automatycznych zraszaczy.

Gumki Magic Erasers

Większość magicznych gumek do ścierania jest wykonana z pianki melaminowej, materiału powszechnie stosowanego w izolacjach dźwiękoszczelnych i przewodach wentylacyjnych. Poza tym, że jest obciążona chemikaliami czyszczącymi, melamina w magicznych gumkach jest również bardzo ścierna. Kiedy jest mokra, ma konsystencję papieru ściernego o ziarnistości 3000 do 5000, a kiedy sucha - 800, dlatego magiczne gumki są produktem, który nigdy nie powinien mieć kontaktu z lakierem pojazdu.

Płyn hamulcowy

Niezależnie od tego, czy używasz DOT 3, 4, 5.0, lub 5.1 płynu hamulcowego, ratujący życie płyn znaleziony w samochodowym systemie hamulcowym jest szybki, aby jeść do farby samochodu w zastraszającym tempie. Na szczęście, płyn hamulcowy może być łatwo usunięty przez plamki obszar z ręczników papierowych lub szmat, i jest szybko zneutralizowane, gdy następnie szybkie wytrzeć i umyć z motoryzacyjnego zatwierdzonego szamponu.

Kawa

Kawa ma bardzo wysoki poziom kwasowości, który pozostawiony na długi okres czasu, może pożreć lakier bezbarwny i wytrawić lakier pod spodem. Cukry w słodzonej kawie mogą również uszkodzić lakier bezbarwny, zwłaszcza gdy pozwolą mu się skrystalizować na powierzchni. Postaw więc kubek z kawą na ziemi i nigdy nie stawiaj go na dachu, gdy wchodzisz do środka.

Smoła/Asfalt

Świeży asfalt śmierdzi. Dosłownie i w przenośni. Kiedy jest gorący, ta lepka, czarna substancja bez trudu osadza się na powierzchniach, a jeśli dać jej szansę, trwale odciska swoje piętno na takich rzeczach, jak felgi i lakierowane panele.

Sól drogowa i odmrażacze

Nie jest tajemnicą, że utlenianie spowodowane solą drogową powoduje rdzewienie samochodów. Niewiele osób wie jednak, że odmrażacze są na swój sposób równie szkodliwe. Te bogate w substancje chemiczne płyny mają zdolność wnikania we wszystkie zakamarki, co sprawia, że stanowią zagrożenie dla wielu trudno dostępnych miejsc.

Paliwo

Plamy z benzyny pojawiają się, gdy lakier bezbarwny samochodu zostaje naruszony przez świeżo odparowaną łatwopalną ciecz. Ten rozprysk rozlanej benzyny w pobliżu korka paliwa może nie wydawać się wielkim problemem (prawdopodobnie częściowo ze względu na przezroczysty wygląd paliwa), ale po utwardzeniu spowoduje zauważalny ślad na powierzchni, która prawdopodobnie będzie wymagać korekty lakieru.

Sadza i popiół

OK, więc dzikie pożary są złe wieści dla samochodów bez względu na scenariusz. Ale nie zapominajmy o grillach i ogniskach. Oba te płomienne podstawy produkują sadzę i popiół, potas i wapń bogaty gruz, który został powiązany z trawienia i plam na powierzchniach samochodowych.

Porady dla utrzymania samochodu farby pracy

Więc teraz, że mamy zidentyfikowane bardziej powszechne człowieka sprawców, co to są niektóre sugerowane praktyki dla utrzymania samochodu lakier i szkło pozbawione tych szkodliwych zanieczyszczeń obcych?

Usuwanie wyżej wymienionych materiałów na kontakt zawsze powinno być pierwsze podejście. Jasne, może to wymagać zatrzymania się na kilka minut, podczas gdy ty będziesz sprzątał niechciany bałagan, ale to jest rodzaj poświęcenia, które musi być dokonane, aby utrzymać lakier bezbarwny pozbawiony szkodliwych zanieczyszczeń. Dlatego zalecamy posiadanie w samochodzie przez cały czas "zestawu awaryjnego do szybkiego czyszczenia", zawierającego wysokiej jakości spray do detailingu i kilka świeżych ręczników z mikrofibry.

Mądrze jest również parkować samochód w zadaszonym miejscu lub w garażu, jeśli jest to możliwe. Wiele z naturalnie występujących elementów wymienionych powyżej pochodzi z góry, więc usunięcie tego czynnika z równania zrobi ogromną różnicę w trwałości zewnętrznej Twojego pojazdu. To samo dotyczy myjni samochodowych typu "zrób to sam". Aby zapobiec zanieczyszczeniu, zawsze używaj systemu mycia z dwoma wiadrami, a następnie dokładnie wytrzyj samochód ściereczką z mikrofibry, aby zapobiec tworzeniu się plam z twardej wody.

Wreszcie, pamiętaj o czyszczeniu ręczników używanych do mycia samochodu po każdym użyciu. Brudny ręcznik do czyszczenia zrobi więcej szkody niż pożytku, gdy jest stosowany do powierzchni farby, więc w razie wątpliwości sięgnij po czystą szmatę.

Świeża mikrofibra, parkowanie w pomieszczeniach i cotygodniowej rutyny czyszczenia będzie tylko dostać się tak daleko, choć. Dodanie wysokiej klasy powłoki ceramicznej, jak Armor Shield IX, do arsenału czyszczenia samochodu jest jak prowadzenie tajnego ataku lotniczego w walce z zanieczyszczeniami spowodowanymi przez człowieka. Nie tylko powłoka ceramiczna tego kalibru chroni lakier Twojego samochodu, ale także sprawi, że czyszczenie będzie mniej uciążliwe w dół drogi.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, na pewno spodobają Ci się produkty AvalonKing do pielęgnacji samochodów dla majsterkowiczów. Tworzymy "produkty bez ściemy" za przystępną cenę. A co najlepsze, traktujemy naszych klientów jak rodzinę, więc jeśli masz jakieś pytania lub po prostu chcesz porozmawiać o samochodach, wystarczy, że do nas zadzwonisz lub napiszesz e-mail. Sprawdź naszą stronę główną tutaj.

Witold

Redakcja 0o2.pl

Zobacz również