img

Czy myjnie bezdotykowe naprawdę niszczą powłokę lakieru?

Cały czas trwa spór pomiędzy zwolennikami ręcznego a także bezdotykowego mycia cały czas trwa. Warto zobaczyć czy ciśnieniowe mycie może wpływać negatywnie na lakier.

Czyste auto ważne dla kierowcy

Dawniej mówiło się także, że auto jest ważniejsze dla mężczyzny niż żona. I poniekąd można powiedzieć, że tak to właśnie wygląda, ponieważ o auto wielu mężczyzn dba w szczególny sposób. Dlatego nie będą oni szczędzić czasów i środków na to, by rzeczywiście zadbać o wymarzony samochód. Sprawnie pracujący silnik, amortyzatory, które będą zatrzymywać każdą nierówność czy piękny lakier. Doskonały wyrazisty kolor to ważna sprawa dla bardzo wielu osób.

Schemat działania myjni bezdotykowej

Wszystkim cały czas brakuje czasu. Dlatego praktycznie na każdym kroku musimy szukać tego czasu, nie spędzamy już tak dużo czasu na posiłku czy spacerze z rodziną. Dziś nasze życie jest na zdecydowanie wyższych obrotach. Myjnie bezdotykowe cieszą się sporą popularnością. Odznaczają się zaletami i w dodatku praktycznymi. Po pierwsze jest to oszczędność czasu. Takie mycie nie będzie zajmować więcej niż kilka minut. W przypadku, gdy samodzielnie myjemy auta ręcznie w tym czasie zdąży się przygotować niezbędne przyrządy do mycia.

Bezpieczna myjnia bezdotykowa

Jeśli chodzi o myjnie bezdotykowe będzie tam duże uderzenie wody o karoserię. Tylko wtedy będzie można usuwać zabrudzenia. Jednocześnie taki strumień wody będzie tworzyć na powłoce mikrozarysowania. Może na samym początku nie jest to widoczne, ale po jakimś czasie będą one coraz bardziej widoczne. Szczególnie widać je w promieniach słonecznych

Jak myć auto, aby nie uszkodzić lakieru?

Najlepszym rozwiązaniem jest zawsze ręczne mycie samochodu, od którego wiele osób nadal ucieka. Jest to oczywiście nieco problematyczne. Będzie się potrzebować przestrzeni, wody, wiaderka, miękkiej gąbki, szczotkę i płyn do mycia., w trakcie mycia realizujemy delikatne ruchy z wyczuciem przesuwając szczotkę po karoserii. Nie używamy szczotek ze sztywnym włosiem, ponieważ doprowadzi to do porysowania samochodu tak samo jak przy myciu bezdotykowym. Na zakończenie będzie można skutecznie zabezpieczyć auto przez nałożenie wosku.

Robert

Redakcja 0o2.pl

Zobacz również