img

Czy należy myć samochód, gdy jest mróz?

Jeśli mieszkasz w zimnym klimacie pogodowym, rozumiesz frustrację, która wiąże się z myciem samochodu od listopada do wczesnej wiosny. Te ujemne temperatury powodują zamarzanie wody, a tym samym stanowią prawdziwe wyzwanie dla utrzymania samochodu w czystości.

Ponieważ jednak brud drogowy, chlorek magnezu i inne produkty odmrażające mogą uszkodzić podwozie, zawieszenie i układ kierowniczy, nie wspominając o lakierze i plastikowych elementach wykończeniowych, ważne jest, aby jak najszybciej usunąć te bzdury.

Nasuwa się więc nieuchronne pytanie - czy myć samochód, gdy na dworze panuje mróz? Niestety, jest to jedno z tych pytań, na które trudno jest bezpośrednio odpowiedzieć. Chodzi mi o to, że istnieje ogromna różnica między "powinieneś" a "możesz" - zwłaszcza, gdy chodzi o środki, które masz do dyspozycji.

Porozmawiajmy więc o myciu samochodu w zimowej aurze. W dzisiejszym blogu AvalonKing zajmiemy się tym, czy należy myć samochód, gdy temperatura spada poniżej zera. Zapoznamy się również z kilkoma pomocnymi wskazówkami, które pozwolą Ci usunąć szkodliwe zanieczyszczenia zimą - bez ryzyka uszkodzenia samochodu lub doprowadzenia do hipotermii.

Spis treściNajlepsze sposoby na utrzymanie samochodu w czystości zimąJakie części samochodu wymagają najwięcej czyszczenia zimą? Jak często należy myć samochód zimą? Wskazówki dotyczące mycia samochodu zimąCzy istnieją inne sposoby mycia samochodu w niskich temperaturach? Jakie są najlepsze produkty do ochrony samochodu przed ujemnymi temperaturami?

Najlepsze sposoby, aby utrzymać samochód w czystości w zimie

Popularne pytanie, które otrzymujemy od osób mieszkających na Alasce, w Kanadzie, a nawet w Rosji czy Skandynawii, dotyczy tego, czy mycie samochodu w ujemnych temperaturach spowoduje uszkodzenie lakieru. Krótko mówiąc, nie spowoduje to większych szkód niż normalne zamarzanie. Główny problem pojawia się, gdy woda z mydłem zamarza na powierzchni.

Jeśli chodzi o utrzymanie samochodu w czystości, właściciele samochodów mają w zasadzie kilka opcji.

Po pierwsze, zawsze parkować w zamkniętych pomieszczeniach.

Po drugie, nie jeździć w śnieżną lub oblodzoną pogodę - a w szczególności po mokrych drogach.

Po trzecie, znajdź kreatywny sposób na szybkie umycie samochodu. Niektórzy używają bezwodnych myjni samochodowych, które działają całkiem przyzwoicie.

Jakie części samochodu wymagają najwięcej czyszczenia zimą?

Jeśli masz do czynienia ze śniegiem i lodem często, zrozumiesz rzeczywistość odladzania. Jest ono wykonywane przez miejskie, powiatowe lub państwowe służby drogowe lub wydziały transportu, które rozpylają na drogach formułę opartą na soli. Pomaga to obniżyć temperaturę zamarzania wody, śniegu i lodu.

Ale również rozpyla się na cały samochód, zaczynając od dołu i przechodząc do paneli nadwozia. To wprowadza części samochodu, które wymagają najwięcej czyszczenia podczas zimy.

Podwozie: Większość nowoczesnych samochodów jest fabrycznie zabezpieczona sprayem antykorozyjnym. Nie eliminuje to jednak konieczności utrzymania podwozia w czystości w miesiącach zimowych. Spryskanie go wodą pod wysokim ciśnieniem jest wystarczające na zimę.

Wahacze: Dolne panele wahaczy samochodu mogą być również skorodowane przez produkty do odladzania, szlam i brud drogowy. Sztuczka polega na tym, że przywierają one do lakieru i lakierów bezbarwnych bardziej niż do produktów podwozia, więc do ich usunięcia będziesz musiał użyć wody z mydłem.

Korki w drzwiach: Roztopiony lód i brud drogowy może również wniknąć w korki drzwi. Większość właścicieli samochodów często zapomina o tym obszarze podczas regularnego mycia, ale utrzymanie ich w czystości zimą jest niezwykle ważne.

Pod maską: Grudki drogowe, zimowy szlam, lód i śnieg w końcu się roztopią - zwłaszcza, gdy silnik Twojego samochodu się rozgrzeje. Spowoduje to przedostanie się do wnęki silnika zanieczyszczeń przyspieszających korozję. Główne obszary, na których należy się skupić, to te, które są płaskie i znajdują się w pobliżu szwów maski.

samochód

Jak często należy myć samochód zimą?

Sól i chemiczne środki odladzające mogą przyspieszyć korozję, prowadząc do powstania rdzy. W idealnym świecie powinieneś spłukiwać je z samochodu co najmniej raz w tygodniu. Mroźne temperatury mogą stanowić wyzwanie - zwłaszcza, jeśli odłączyłeś wąż i zimowałeś rury. Mamy jednak małe obejście tej sytuacji - które przedstawimy nieco dalej.

Ogólną zasadą jest spłukiwanie samochodu ciepłą wodą, w tych obszarach problemowych tak często, jak to możliwe. Jeśli możesz, myj samochód w sekcjach, zaczynając od tych przednich i dolnych paneli nadwozia, które są zazwyczaj osadzone z brudu drogowego w jasne i słoneczne dni.

Wskazówki dotyczące mycia samochodu zimą

W idealnym świecie miałbyś pełny warsztat samochodowy z wodoodpornymi podłogami, świetnym systemem odprowadzania wody i podgrzewaną myjką, którą mógłbyś używać do mycia samochodu co tydzień. Jednak przeciętny właściciel samochodu nie posiada tego typu zasobów.

Więc jeśli chcesz nauczyć się kilku najlepszych praktyk, które pomogą Ci uzyskać najlepsze wyniki mycia samochodu w temperaturach ujemnych, oto kilka wskazówek.

Krok 1 - Noś rękawice lateksowe i wodoodporne rękawice izolowane

Gdy na dworze jest zimno, Twoje ręce zazwyczaj cierpią jako pierwsze. Zanim więc spróbujesz umyć samochód w ujemnych temperaturach, upewnij się, że masz na sobie odzież ochronną, a konkretnie wodoodporne i izolowane rękawice.

Krok 2 - myj samochód tylko w bezpośrednim świetle słonecznym

Wiem, że przez większość czasu zdecydowanie to odradzamy, ale kiedy na zewnątrz jest poniżej 0 stopni Celsjusza, chcesz skorzystać z ogrzewającego światła słonecznego.

Krok 3 - Używaj ciepłej lub gorącej wody - ZAWSZE

Następną rzeczą, którą należy dodać do listy zimowego mycia samochodu jest użycie gorącej lub bardzo ciepłej wody, zwłaszcza z mydłem i wiadrem do płukania. Używając ciepłej wody, lekko podgrzejesz panele nadwozia i części samochodu, skracając czas zamarzania.

Krok 4 - Pozwól najpierw rozgrzać się swojemu samochodowi

Innym sposobem na spowolnienie problemu zamarzniętej wody jest rozgrzanie samochodu, włączenie odmrażaczy przedniej i tylnej szyby oraz rozgrzanie go do 11 stopni. Pomoże to rozgrzać maskę i okna, co zmniejszy potencjał zamarzania.

Krok 5 - Użyj wysokociśnieniowego węża z wodą

Jeśli to możliwe, podłącz wąż wysokociśnieniowy bezpośrednio do podgrzewacza wody, aby móc spłukać pojazd gorącą wodą. Jeśli nie masz do tego dostępu, a możesz podłączyć się do kranu gdzieś, spróbuj użyć wysokociśnieniowej dyszy natryskowej. Ta metoda nakłada mniej wody na samochód, co znowu - spowalnia zamarzanie i ułatwia suszenie.

Krok 6 - Pracuj szybko i po jednym panelu na raz

Po wykonaniu powyższych kroków, będziesz chciał pracować szybko, ale skutecznie, aby umyć samochód, spłukać i osuszyć ręcznikami z mikrofibry. Zacznij od maski i przodu - i wykonaj każdy proces - spłucz, umyj rękawicą z mikrofibry i gorącym roztworem mydła, spłucz i natychmiast wysusz. Przesuń drogę wokół samochodu, wykonując każdą sekcję, jak idziesz.

Oczywiście, będziesz miał trochę overspray na samochodzie, po prostu upewnij się, aby wysuszyć go. To może wydawać się mniej wydajne, ale zaufaj mi, będziesz produkować lepsze wyniki.

Czy istnieją inne sposoby mycia samochodu w niskich temperaturach?

Z pewnością. Jedną z najlepszych metod, które polecam w zimie, jest użycie bezwodnego produktu do mycia samochodu. Zaletą tych produktów jest to, że mają one niższą temperaturę zamarzania niż woda. Po drugie, możesz pracować nad jedną sekcją na raz. Wystarczy rozpylić na powierzchnię lub ręcznik z mikrofibry i wytrzeć powierzchnię.

Upewnij się, że postępujesz zgodnie z zaleceniami producenta i zawsze używaj wielu ręczników z mikrofibry i dużej ilości formuły, aby zmniejszyć potencjał zarysowania.

Jakie są najlepsze produkty do ochrony samochodu przed ujemnymi temperaturami?

Jeśli chodzi o ochronę materiałów powierzchniowych Twojego samochodu przed ujemnymi temperaturami, kluczem jest zapewnienie bariery termicznej pomiędzy powierzchnią a otoczeniem. Zdecydowanie najlepszym produktem do osiągnięcia tego celu jest powłoka ceramiczna DIY.

Powłoka nano-ceramiczna jest wyjątkowo wrażliwa na temperaturę. Może leczyć produkty i wytrzymać ekstremalne temperatury powyżej 200 stopni i poniżej zera. Działa poprzez wiązanie bezpośrednio do powierzchni materiałów porowatych, wnikając w te mikroskopijne szczyty i doliny, aby zapewnić wyjątkowo płaską i hydrofobową powierzchnię.

Featured Product Armor Shield IX DIY Kit Najbardziej kompletny zestaw DIY Ceramic Coating dla konsumentów DIY Kit zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby wykonać profesjonalną powłokę ceramiczną klasy bez wcześniejszego doświadczenia. Poczuj się jak kierowca nowego samochodu, każdego dnia. Kup teraz

To nie tylko pomaga chronić farby i lakiery bezbarwne, ale również działa na reflektory, kratki, koła, włókna szklanego, włókna węglowego, PPF i winylowe owijki. Kiedy jest stosowany prawidłowo, utrudnia sól drogową i brud, aby trzymać się powierzchni. Ta cecha pomaga utrzymać pojazd w czystości przez dłuższy czas.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, to z pewnością polubisz produkty AvalonKing do pielęgnacji samochodów dla majsterkowiczów. Tworzymy "produkty bez ściemy" za przystępną cenę. A co najlepsze, traktujemy naszych klientów jak rodzinę, więc jeśli masz jakieś pytania lub po prostu chcesz porozmawiać o samochodach, wystarczy, że do nas zadzwonisz lub napiszesz e-mail. Sprawdź naszą stronę główną tutaj.

Agnieszka

Redakcja 0o2.pl

Zobacz również