img

Co robić, gdy ptaki niszczą lakier Twojego samochodu?

Jako właściciele samochodów, niektóre rzeczy są po prostu poza naszą kontrolą. Spędzamy godziny detailing, czyszczenie, polerowanie i zwiększenie blasku i połysku naszych przejazdów - tylko mieć ptak doskonale czas ich proces wydalania odpadów.

Chociaż istnieje kilka wspaniałych produktów, które mogą chronić powierzchnię lakieru przed plamą spowodowaną przez ptasie odchody, dostajemy wiele pytań o to, co zrobić, gdy ptaki wreck Twój samochód lakier.

Odchody ptaków są bardzo toksyczne rzeczy. W rzeczywistości, według badań (tak, są ludzie, którzy badają ptasie gówno) - poziom pH ptasich odchodów rywalizuje z ekstremalnym kwaśnym deszczem. Jak tylko dotknie pojazdu, to jest krytyczny, aby usunąć go bezpiecznie - nie tylko szybki wyjazd do drive up myjni albo. Jeśli nie - może powoli przenikać przez lakier bezbarwny, tworząc półtrwałe wytrawianie lub plamę, która będzie się wyróżniać.

Istnieją jednak opcje, które warto rozważyć, i właśnie o nich będziemy dzisiaj rozmawiać. W dzisiejszym blogu AvalonKing zajmę się tym, co każdy właściciel samochodu może zrobić, gdy ptak postanowi opróżnić swoje jelita w najbardziej niefortunnym momencie. Omówię również, dlaczego powoduje to tak wiele szkód i przedstawię kilka wskazówek dotyczących ochrony samochodu przed uszkodzeniem w pierwszej kolejności.

Spis treściJak ptasia kupa uszkadza lakier samochoduJak bezpiecznie usunąć ptasią kupę z samochodu Dlaczego ważne jest, aby zachować ostrożność podczas czyszczenia ptasiej kupy z samochodu? Jak naprawić plamy spowodowane przez ptasią kupę

Jak Bird Poop uszkadza lakier samochodowy

Kilka dni temu, napisałem i opublikowałem artykuł o tym, jak powłoki ceramiczne pomagają chronić farbę pojazdu z ptasiej kupy. Ale, kilka osób zapytało o to, jak ptasia kupa powoduje szkody w pierwszej kolejności. Cóż, jest to dość rozciągnięte - ale jest to ważne, aby nakreślić.

Zacznijmy więc od faktów na temat samej farby samochodowej.

Lakier samochodowy jest nakładany w czteroetapowym procesie.

Po pierwsze, goły metal jest traktowany chemiczną kąpielą kwasową, która usuwa niedoskonałości, oleje, smary i inne zanieczyszczenia. Po drugie, powłoka podkładowa jest nakładana na metal, aby zapewnić powłokę bazową. Następnie na podkład nakładana jest farba, zazwyczaj dwie lub trzy warstwy. Wreszcie, przezroczysta powłoka zapewnia twardą warstwę ochronną.

Głównym problemem jest to, że jasne powłoki są tak trudne. W rzeczywistości, nowoczesne farby są znacznie cieńsze niż w latach ubiegłych, co oznacza, że prace lakiernicze pojazdu są szybko narażone na zanieczyszczenia, które mogą spowodować znaczne szkody. Dotyczy to również ptasich odchodów.

Dlaczego ptasie odchody uszkadzają lakier samochodowy?

Jak większość produktów odpadowych, ptasie odchody powstają w wyniku rozkładu pokarmu przez kwasy. Ale ptaki nie mają normalnego systemu trawienia. Zamiast tego używają kloaki, która wykorzystuje mocz lub kryształy kwasu moczowego do rozkładania robaków, owadów, nasion i innych przedmiotów, które spożywają. Ponieważ większość "rzeczy" zjadanych przez ptaki ma poziom kwasowości, tworzy to idealną burzę do produkcji bardzo lotnych rzeczy.

Poziom pH ptasich odchodów waha się od 3,5 do 4,5 - jest to punkt, w którym zaczynają one wypalać farbę i lakiery bezbarwne. To dlatego pozostawia plamy, gdy jest pozostawiony na farbie lub innej powierzchni na zbyt długo.

Jak szybko ptasie odchody powodują uszkodzenia?

Gdy tylko zetkną się one z farbą - zaczynają się uszkodzenia. Produkty uboczne ptaków są bardzo kwaśne, ale to rodzaj kwasu robi różnicę w tym przypadku. Kwas moczowy (który jest produktem ubocznym używanym w trawieniu ptaków) jest jednym z najbardziej agresywnych kwasów tam. Ptasia kupa jest również niezwykle lepka. To właśnie pomaga jej w łączeniu się z lakierem bezbarwnym, szczególnie z tymi szczytami i dolinami, które można znaleźć na porowatych materiałach.

Gdy ptasia kupa przykleja się, idzie do pracy, aby spalić górną warstwę czegokolwiek, czego dotknie. Może zacząć powodować uszkodzenia plastikowych listew, owijek winylowych, PPF lub lakierów bezbarwnych, które są miękkie w ciągu kilku godzin. Jest to główny powód, dlaczego tak ważne jest, aby usunąć ptasie odchody prawidłowo, jak tylko zobaczysz go na pojeździe.

Jak bezpiecznie usunąć ptasią kupę z samochodu?

Ok, DIY'ers - nadszedł czas, aby uzyskać techniczne, zapewniając pięć z najbardziej powszechnych technik usuwania ptasiej kupy z jazdy. Pozycje użyte poniżej zostały pokazane, aby bezpiecznie usunąć ptasie odchody z bardzo małym ryzykiem do istniejącej powierzchni farby pojazdu lub lakieru bezbarwnego.

Uwaga - te wskazówki są przeznaczone do usuwania z lakieru samochodowego, niektóre materiały, takie jak szkło, winyl, lub plastikowe wykończenia powinny używać specjalistycznych produktów do tych materiałów.

WD-40

Dobry stary WD-40 ma ponad 250 zastosowań - w tym czyszczenie zaschniętego ptasiego gówna z lakieru samochodowego. Ten wysoce skuteczny smar w sprayu przenika ptasią kupę, gdy ta wysycha i przykleja się do lakieru bezbarwnego, a następnie może być spłukany lub wytarty.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, upewnij się, że Twój samochód nie jest wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Pozwól, aby powierzchnia ostygła do temperatury pokojowej, a następnie spryskaj WD-40 obszar, na który oddziałuje WD-40. Pozwól mu wsiąknąć na około minutę, a następnie wytrzyj wilgotną szmatką lub ściereczką z mikrofibry albo spłucz wężem natryskowym.

Zaleca się użycie mydła samochodowego i myjki krótko po tym, aby usunąć pozostałości. Ponownie, nie tylko wziąć go do lokalnych myjni samochodowych i założyć, że to wszystko jest dobre.

Gorąca woda i soda oczyszczona

Ostatecznym rozwiązaniem DIY do usuwania ptasiej kupy jest użycie sody oczyszczonej i gorącej wody. Ta metoda wymaga pudełka sody oczyszczonej (nie martw się, nie będziesz używać całego pudełka), 32-ounce butelka ze sprayem i ciepłej wody z kranu. Wymieszaj (4) łyżki stołowe sody oczyszczonej i zmieszaj ją z 32-uncjami ciepłej lub gorącej wody. Wstrząśnij butelką z rozpylaczem, aż soda oczyszczona całkowicie wymiesza się z wodą.

Gdy skończysz, rozpyl roztwór na ptasie odchody, pozwól mu nasiąknąć przez 5 do 10 minut, a następnie spłucz wężem. Podobnie jak w przypadku WD-40, zakończ proces, myjąc samochód zgodnie z instrukcją.

Chusteczki do samochodu z ptasią kupą

Przyznaję, że nie miałem pojęcia o istnieniu takich środków. Ale, mimo to, istnieją specjalne produkty, które są wykonane specjalnie do usuwania ptasich odchodów, które wyschły na wierzchu farby. Są one zazwyczaj wykonane z bardzo miękkiego bambusa i biodegradowalnych materiałów, które są nasączone specjalną formułą, która rozkłada kwas moczowy ptaka kupy. Używaj zgodnie z zaleceniami każdego producenta.

Club Soda

Wiesz, jak mówią, że puszka coli może usunąć rdzę - cóż, usuń chemikalia i zamiast tego użyj wody gazowanej do usuwania ptasich odchodów. Dla tej techniki, chwyć puszkę sody klubowej lub wody seltzer, wstrząśnij nią naprawdę dobrze, otwórz ją i wylej na ptasie gówno. Ta metoda działa najlepiej na szkle, ponieważ pozwolisz mu nasiąknąć, a następnie użyjesz wycieraczek, aby go wyczyścić.

Tylko uwaga - NIE UŻYWAJ COLA'S - ponieważ spowoduje to wiele szkód na wielu powierzchniach - wystarczy zwykła soda klubowa.

Spray do szybkich detali

Istnieje kilka, naprawdę dobrych sprayów do szybkich detali. I większość z nich jest całkiem dobra w usuwaniu ptasiej kupy z powierzchni samochodowych. Kluczem jest upewnienie się, że używasz sprayów do detali wykonanych do materiałów, na które je spryskujesz. Niektóre z nich są przeznaczone tylko do farb samochodowych i lakierów bezbarwnych, podczas gdy niektóre mogą być stosowane na wszystkich powierzchniach. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, stosuj je zgodnie z zaleceniami producenta - i używaj ściereczek z mikrofibry.

Dlaczego należy zachować ostrożność podczas czyszczenia samochodu z ptasiej kupy?

Ptasia kupa jest bardzo lepka i może dość szybko przylgnąć do lakieru. Kiedy tak się stanie, dosłownie łączy się z przezroczystą powłoką powierzchni lakieru. To sprawia, że dość trudne do usunięcia, chyba że rozbić chemikalia lub kwas moczowy znaleziony w ptasim gównie, a następnie wytrzeć czyste.

Jedną z rzeczy, których nie chcesz zrobić, to zdrapać ptasie odchody z paznokciem lub innych materiałów. Po pierwsze, jest to obrzydliwe i trudno usunąć to gówno spod paznokcia - a po drugie, może to uszkodzić lakier bezbarwny. Użyj powyższych metod, aby bezpiecznie je usunąć.

Jak naprawić plamy spowodowane przez ptasią kupę

Tak więc, w badaniach tego artykułu, znalazłem 15 artykułów o podobnych tytułach, które wyjaśniły, jak usunąć ptasie odchody, ale nigdy nie adres 500-funtowego goryla w pokoju - jak F#$king naprawić szkody spowodowane przez ptaka chit?

Dobrze - tutaj idziemy folks - niektóre praktyczne porady dla pospolitego problemu najwięcej my rozdawać z często.

Plamy miejscowe

Pierwszy rodzaj uszkodzenia farby spowodowane przez rzeczy ptaków jest określany jako plama miejscowa. Dzieje się tak, gdy ptasia kupa zaczyna palić się do jasnego lakieru, ale jest usuwany przed trwałym uszkodzeniem występuje. Zasadniczo, jest to płytka plama, która jest na wierzchu lakieru bezbarwnego.

Najlepszym sposobem na usunięcie tych plam jest użycie związku polerowania lub cięcia. W tym procesie, trzeba będzie następujące materiały:

  • Elektryczna polerka Ściereczki polerskie z mikrofibry (wiele) Związek polerujący lub tnący Ręcznik(i) polerujący z mikrofibry Proces jest dość prosty:

Krok 1 - Umyj pojazd

Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, to umyć dotknięty obszar za pomocą metody mycia z dwoma wiadrami. To usunie większość brudu lub zanieczyszczeń powierzchni, więc nie powodować dodatkowe zarysowania, gdy jesteś kończąc etap polerowania.

Krok 2 - Użyj mitynki do gliny

Drugim krokiem jest użycie glinki lub maty do glinkowania, aby usunąć jak najwięcej mikroskopijnych zanieczyszczeń, które zostały uwięzione w lakierze bezbarwnym. To może usunąć plamę - co oznacza, że nie będziesz musiał kontynuować.

Krok 3 - Zaklejenie części

Jeśli masz konkretne miejsce ptasiego gówna, które poplamiło powierzchnię, możesz wyleczyć ten obszar poprzez "wypolerowanie" go za pomocą tarczy polerskiej i mieszanki. Jest to dobry pomysł, aby taśmy off tej sekcji, tak, że można skupić swoje wysiłki na tym miejscu.

Krok 4 - Zakończ korektę lakieru

Zasadniczo, robisz drobne korekty farby z tego kroku. Ten artykuł służy jako wielki zasób do nauki, jak to zrobić. Poniższy film zapewnia również wielki "jak to" przewodnik - więc oglądać go na krok po kroku instrukcje.

Krok 5 - Usuń taśmę i wypoleruj całą sekcję

Aby wszystko się wyrównało, rozważ wypolerowanie całej sekcji. Jeśli plamy są na kapturze, polerować cały kaptur, więc nie masz niskie lub wysokie plamy.

Pęknięty lakier lub wytrawianie

Drugi poziom ptak szkoda gówno nazywa złamane lub wytrawione farby. To jest naprawdę poważne rzeczy uszkodzenia farby spowodowane przez nadmierne narażenie na ptasie gówno i nie usuwając go szybko. W większości przypadków, to jest coś, co chcesz mieć profesjonalny detailer kompletne, jak to jest techniczne, czasochłonne i może być bardzo trudne do osiągnięcia.

Produkty, które można wykorzystać do ochrony lakieru przed uszkodzeniami spowodowanymi przez ptaki

Podczas woskowania samochodu i stosowania uszczelniaczy farby są naprawdę dobre dla zapewnienia ochrony przed promieniami UV i innymi drobnymi zanieczyszczeniami, nie są one wielkie z ptasimi odchodami. Jak stwierdziliśmy powyżej, ptasie odchody mają bardzo kwaśny poziom pH. Jeśli ptasie gówno jest pozostawiony na pojeździe z woskiem carnauba lub uszczelniacz farby tylko, może jeść z dala od tych naturalnych lub syntetycznych wosku jest w ciągu kilku dni.

Jeśli szukasz poważnej ochrony lakieru przed ptasimi odchodami, to wysokiej jakości powłoka ceramiczna jest naprawdę najlepszym rozwiązaniem. Powłoka nanoceramiczna jest na bazie kwarcu ciekły polimer, który jest stosowany przez certyfikowanego technika lub za pomocą specjalnych formuł DIY, które mogą być zainstalowane przez przeciętnego entuzjasty samochodów.

Powłoka ceramiczna składa się z SiO2 lub dwutlenku krzemu (Liquid Quartz - nie mylić z Liquid Schwartz). Po nałożeniu zapewnia wyjątkowo mocną warstwę ochronną, która wypełnia mikroskopijne niedoskonałości występujące na lakierach bezbarwnych, plastikowych elementach wykończeniowych, folii winylowej, PPF, kołach, a nawet szkle.

Ta twarda tarcza ochronna może wytrzymać ekspozycję na promienie UV, sól i ptasie odchody nawet przez 3 do 5 lat w niektórych przypadkach. I jak stwierdziliśmy powyżej, może być zainstalowany na każdej powierzchni pojazdu - nawet na plastikowych lub chromowanych elementach.

Featured Product Armor Shield IX DIY Kit Najbardziej kompletny zestaw DIY Ceramic Coating dla konsumentów DIY Kit zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby wykonać profesjonalną powłokę ceramiczną klasy bez wcześniejszego doświadczenia. Ciesz się uczuciem jazdy nowym samochodem każdego dnia. Kup teraz

Kiedy powłoka utwardza się (zwykle około 24 do 48 godzin), powierzchnia ochronna staje się wysoce hydrofobowa. Oznacza to, że lepkie przedmioty (np. ptasie odchody) mają trudności z przyklejeniem się do powierzchni. W rezultacie czyszczenie i usuwanie polega zazwyczaj na spryskaniu powierzchni wężem. To naprawdę takie proste.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, to z pewnością spodobają Ci się produkty AvalonKing do pielęgnacji samochodów dla majsterkowiczów. Tworzymy produkty "Bez B.S." za przystępną cenę. A co najlepsze, traktujemy naszych klientów jak rodzinę, więc jeśli masz jakieś pytania lub po prostu chcesz porozmawiać o samochodach, wystarczy, że do nas zadzwonisz lub napiszesz e-mail. Sprawdź naszą stronę główną tutaj.

Robert

Redakcja 0o2.pl

Zobacz również