img

10 wskazówek dla osób, które po raz pierwszy korzystają z powłok ceramicznych

Decyzja o zastosowaniu powłoki ceramicznej nie jest decyzją, którą należy podejmować lekkomyślnie. Chociaż dzisiejsze powłoki ceramiczne DIY są łatwiejsze niż kiedykolwiek do zastosowania i pielęgnacji, nie są one przeznaczone dla wszystkich. W rzeczywistości, w wielu przypadkach, przy użyciu produktu powłoki ceramicznej jest więcej kłopotów niż jest to warte - i nie mówimy tu patelnie nonstick.

Internet jest pełen mylących i niedokładnych informacji, zwłaszcza jeśli chodzi o to, które produkty ochrony lakieru dla konsumentów do wykorzystania. Dlatego koncentrujemy nasze blogi na dostarczaniu dokładnych i opartych na faktach informacji - więc konsumenci mogą ufać, że otrzymują najbardziej dokładne informacje na temat produktów, których używają, aby utrzymać swoje samochody błyszczące, czyste i chronione przez lata.

Jeśli jesteś na ogrodzeniu o użyciu produktu jak Armor Shield IX lub dowolny DIY ceramiczne powłoki samochodu, lub jesteś coraz gotowy, aby uderzyć, że przycisk zakupu - ten artykuł jest zbudowany na zamówienie dla Ciebie.

W poniższych informacji, będziemy dostarczać 10 wskazówek dla początkujących użytkowników powłok ceramicznych. Robiąc to, będziesz zminimalizować błędy, kupić z ufnością, i określić, czy inny produkt ochrony lakieru jest najlepszy dla indywidualnej aplikacji.

Tak więc, niech piłka się toczy.

Spis treściPorada #1 - Określ stan lakieru Porada #2 - Zbadaj możliwości korekty lakieru Porada #3 - Rozważ możliwości ochrony lakieru Porada #4 - Zapoznaj się z różnymi rodzajami powłok ceramicznych Porada #5 - Dokonaj analizy kosztów Porada #6 - Czy czujesz się komfortowo z pracami przygotowawczymi dla powłok ceramicznych DIY? Porada #7 - Czy masz cierpliwość do samodzielnej instalacji ceramicznej? Porada #8 - Co jest ważne w powłoce ceramicznej wysokiej jakości? Wskazówka #9 - Sprawdź firmy oferujące powłoki ceramiczne Wskazówka #10 - Nie bój się poprosić o pomoc Kończąc.

Wskazówka #1 - Określ stan swojego lakieru

Przed zainwestowaniem w jakikolwiek produkt do ochrony lakieru, pierwszym krokiem jest określenie jakości twojego lakieru. Wiodącym mitem o powłokach ceramicznych jest to, że poprawiają lub naprawiają farbę. To po prostu nie jest dokładne. W rzeczywistości jest to całkowicie błędne. Powłoka ceramiczna wzmacnia istniejący stan lakieru.

Kiedy powłoka ceramiczna utwardza się, tworzy cienką, ale wyjątkowo mocną warstwę "szkła", która chroni lakier i powłokę bezbarwną. Działa to w zasadzie jak szkło powiększające.

Tak więc, jeśli masz uszkodzenia farby, takie jak zadrapania, uszkodzenia słoneczne, ślady wirowania spowodowane przez częste myjni lub wyblakłe farby z powodu bezpośredniego światła słonecznego, może chcesz opóźnić zakup powłoki ceramicznej. Wynika to z faktu, że jeśli Twoja farba jest w świetnym stanie, przejdź do wskazówki # 3. Jeśli ma jakieś uszkodzenia, patrz poniżej.

Wskazówka #2 - Zbadaj opcje korekty lakieru

Tylko dlatego, że Twoja farba może być uszkodzona lub ma dużo swirls, nie oznacza, że musisz wziąć samochód do lokalnego warsztatu lakierniczego. W rzeczywistości, wiele produktów ochrony lakieru może być nadal używanych, jeśli zdecydujesz się na kompletną korektę lakieru - lub zleć tę usługę profesjonalnemu detailerowi.

Korekta farby jest procesem naprawy uszkodzeń do jasnej powłoki na górze farby. Jeśli uszkodzenie przekroczył przezroczystą powłokę i rzeczywiście uszkodził powierzchnię farby, to jest to dobry pomysł, aby albo mieć samochód malowane profesjonalnie lub rozważyć wymianę na nowszy model.

W odniesieniu do korekty lakieru, proces obejmuje następujące czynności.

  • Mycie, czyszczenie z rękawicą do mycia i usuwanie zanieczyszczeń Szlifowanie na mokro lub wyrównywanie Woskowanie i polerowanie Uszczelnianie lakieru

Napisaliśmy naprawdę szczegółowy artykuł o DIY korekty farby, które gorąco polecam przeczytać, jeśli rozważasz to zrobić samemu. Po tym, jak masz, określić, czy czujesz się komfortowo robi to sam. W przeciwnym razie, zacznij szukać lokalnego profesjonalnego car detailer lub auto detailing firmy, która może obsłużyć to dla Ciebie.

Wskazówka #3 - Rozważ swoje opcje ochrony lakieru

Jeśli Twoja farba jest w dobrej formie, lub miałeś korekty farby niedawno zakończone, następny element do rozważenia jest wiele opcji ochrony lakieru. Ogólnie rzecz biorąc, konsumenci mają cztery różne rodzaje produktów do wyboru, które są przeznaczone do ochrony powierzchni farby.

Wosk samochodowy i polski

Najpopularniejszą metodą ochrony lakieru samochodowego jest staromodny wosk samochodowy i metoda polerowania. Jest to produkt nakładany ręcznie, który zaczyna się od naturalnego wosku carnauba lub wosku syntetycznego, a następnie politury, która zapewnia połysk. Wosk lub produkty uszczelniające zazwyczaj trwają około sześciu tygodni do sześciu miesięcy, a następnie wymagają usunięcia i ponownego zastosowania.

Uszczelniacze lakieru

Następny poziom w górę jest uszczelniacz farby. Jest to w zasadzie ulepszony i syntetycznie stworzony wosk samochodowy i polski połączony produkt. Jak wosk samochodowy i polski, jest stosowany ręcznie, ale ma tendencję do zapewnienia około sześciu miesięcy ochrony przed promieniami UV, wodą, brudem, lekkimi chemikaliami i brudem drogowym.

Powłoki ceramiczne

Trzecim, po dwóch wyżej wymienionych, jest segment powłok ceramicznych. Konsumenci mogą wybierać pomiędzy profesjonalnie wykonanymi i nakładanymi powłokami lub powłokami ceramicznymi do samodzielnego wykonania. Ten rodzaj produktu zapewnia twardą warstwę ochronną, która faktycznie wlewa się na wierzchu przezroczystej powłoki po zakończeniu procesu utwardzania, aby zapewnić ochronę od dwóch do całego życia.

Folia ochronna (PPF)

Na szczycie łańcucha żywności ochrony farby jest PPF lub folia ochrony farby. Ta rzecz jest niesamowita technologia i jest wysokiej jakości termoplastyczny film uretanowy, który jest stosowany do górnej części malowanych powierzchni nowego lub używanego samochodu. Jest ona dostępna w wielu kolorach lub w wersji optycznie przezroczystej, w różnych poziomach grubości.

PPF jest zawsze profesjonalnie stosowany i jest jednym z droższych, ale bardziej długotrwałych produktów ochrony lakieru.

Ponownie, przed dokonaniem inwestycji z każdym produktem ochrony lakieru, starannie rozważyć koszty lub plusy i minusy każdego z nich. Jest to również dobry pomysł, aby porozmawiać z przyjaciółmi i zapytać ich, co im się podoba lub nie podoba o produktach ochrony lakieru, których używają.

Napisaliśmy dość szczegółowy artykuł porównujący wszystkie cztery pozycje wymienione powyżej.

Wskazówka # 4 - Przegląd różnych rodzajów powłok ceramicznych

Tak więc, zrobiłeś to tak daleko w dół listy, a ty jesteś pewien, że nano-ceramiczne powłoki jest najlepszym rozwiązaniem? Bitchin! Zgadzamy się z ya - lol. Ale poważnie, istnieje wiele powodów, dla których powłoki ceramiczne są funt za funt najlepsze produkty ochrony lakieru wykonane dzisiaj.

To powiedziawszy, wybór powłoki rozbija się na poziomie komfortu - i budżetu.

Profesjonalne powłoki

Profesjonalna powłoka ceramiczna jest rozwiązaniem o przemysłowej wytrzymałości. Jest on stosowany tylko przez certyfikowanych ośrodków instalacyjnych, głównie dlatego, że formuła jest wykonana z długowieczności, i ma wąski margines błędu. Głównym tego powodem jest niewiarygodnie wysoka zawartość procentowa SiO2. Dwutlenek krzemu jest "sekretnym sosem", który jest przede wszystkim odpowiedzialny za silną warstwę ochronną.

Produkty Ceramic Pro (nie mylić z marką Ceramic Pro) mogą kosztować od 500 do 4000 dolarów w zależności od użytego produktu i poziomu "gwarancji". Większość z tych produktów lub usług są sprzedawane jako pakiety, które koncentruje się głównie na latach objętych ochroną.

DIY powłoka ceramiczna

Inną opcją jest do-it-yourself powłoki ceramicznej. Główną różnicą między DIY i pro-grade rzeczy jest to, że powłoki DIY są specjalnie opracowane dla łatwiejszego stosowania. Zazwyczaj osiąga się to poprzez zmniejszenie procentowej zawartości dwutlenku krzemu (SiO2) do maksymalnie 86-87%.

Ogólna zasada jest taka, że im niższy procent SiO2, tym dłużej potrwa migotanie lub wstępne "utwardzanie". Może to być pomocne dla tych, którzy nakładają swoje powłoki w wyższych temperaturach lub w klimacie o wyższej wilgotności. Jednak wadą niższego SiO2 % jest to, że nie będzie on tak trwały.

Szczęśliwą" strefą jest znalezienie powłoki DIY, która jest nieco powyżej 80%. Polecam przeczytać więcej o tych dwóch produktach, aby pomóc Ci zrozumieć wszystkie zmienne zaangażowane. Ten artykuł jest bardzo pomocny przy wyborze pomiędzy profesjonalnymi powłokami ceramicznymi a powłokami ceramicznymi DIY.

Wskazówka nr 5 - wykonaj analizę kosztów

Jeśli zastanawiasz się nad powłokami ceramicznymi, zakładamy, że stwierdziłeś, że PPF jest poza Twoim zasięgiem cenowym lub nie jest dla Ciebie odpowiedni. W związku z tym, przed podjęciem decyzji, warto przeprowadzić analizę kosztów produktów ochronnych, czasu lub kosztów ich zastosowania oraz inwestycji finansowych potrzebnych do utrzymania produktów.

Napisałem dość dogłębny artykuł zrywający wszystkie te czynniki w tym artykule, który powinieneś przeczytać. Kliknij ten link, aby poznać prawdziwy koszt powłok ceramicznych w porównaniu do wosku i pasty.

Wskazówka #6 - Czy jesteś wygodny z pracy przygotowawczej dla DIY powłoki ceramiczne?

Podczas gdy cena i koszt jest zwykle wiodącym czynnikiem przy wyborze jakichkolwiek ulepszeń samochodowych na rynku wtórnym, możliwość samodzielnego wykonania projektu jest kolejnym ważnym czynnikiem. Jest to szczególnie prawdziwe przy podejmowaniu decyzji między profesjonalnie zainstalowane lub DIY powłoki ceramiczne. W przypadku produktów profesjonalnych, prace przygotowawcze polegają na dojechaniu na miejsce i pozwoleniu ekspertom na zrobienie tego, co robią najlepiej.

W przypadku powłok DIY należy wykonać wszystkie lub większość prac przygotowawczych we własnym zakresie. Wiąże się to z czteroetapowym planem:

Mycie pojazdu

Umycie samochodu metodą dwóch wiader.

Obróbka w glince

Po całkowitym umyciu samochodu, poddajesz całą powierzchnię lakieru obróbce glinkowania.

Korekta lakieru

Po leczeniu glinką bar, korekta lakieru jest następnym zalecanym krokiem. Poziom korekty farby potrzebne będzie określona przez stan farby. Niektórzy konsumenci decydują się na profesjonalnych detailerów zakończyć ten krok dla nich.

Końcowe wytarcie IPA

Najprostszym krokiem prac przygotowawczych jest końcowe IPA wipe down. Polega to po prostu na użyciu roztworu alkoholu izopropylowego i czystych ręczników z mikrofibry.

Wskazówka #7 - Czy masz cierpliwość do samodzielnej instalacji ceramicznej?

Nakładanie powłoki ceramicznej DIY zdecydowanie nie jest szybkim procesem. W zależności od wielkości Twojego pojazdu, prawidłowe wykonanie tego procesu może zająć od trzech do ośmiu godzin.

Poniżej zamieściliśmy film, który przedstawia kroki prawidłowego nakładania powłoki ceramicznej przez majsterkowicza.

OK - to właściwie kroki do zastosowania Armor Shield IX, ale jeśli jesteś tutaj, może równie dobrze dowiedzieć się, jak najlepsze DIY powłoka jest stosowana.

Wskazówka #8 - Co jest ważne w wysokiej jakości powłoce ceramicznej?

Do tej pory w procesie, prawdopodobnie wybrałeś opcję DIY powłoki ceramicznej. To świetnie! Teraz ważne jest, aby określić, co jest dla Ciebie ważne. Powłoki ceramiczne są zazwyczaj oceniane pod względem ich jakości na podstawie trzech podstawowych atrybutów:

Twardość

Główną cechą wszystkich powłok ceramicznych jest twardość - ponieważ zazwyczaj jest ona równoznaczna z poziomem ochrony i trwałością produktu. Twardość lub trwałość ochrony jest często określana przez procentową zawartość SiO2. Jeśli trwałość jest dla Państwa ważna, należy upewnić się, że zawartość SiO2 w powłoce wynosi powyżej 80 %.

Ochrona

Powłoki ceramiczne doskonale chronią lakier przed czynnikami atmosferycznymi, gruzem, chemikaliami i innymi czynnikami. Upewnij się, że każda powłoka ceramiczna, którą kupujesz, będzie chronić przed solą drogową, promieniami UV, ptasimi odchodami, rozpryskami insektów i innymi codziennymi zanieczyszczeniami. Powinna mieć również doskonałe właściwości hydrofobowe (co oznacza, że woda będzie spływać).

Jest to również dobry pomysł, aby szukać powłoki, która ma jakiś rodzaj gwarancji lub oczekiwanej gwarancji długowieczności, wraz z ręcznikiem z mikrofibry i innych materiałów potrzebnych do prawidłowego stosowania. Jest to rzadkie w segmencie DIY powłoki ceramiczne, ale są tam.

Łatwość stosowania

Ostateczne rozważania do czynnika o samym produkcie jest, jak łatwo jest zastosować. Głównie wynika to z dwóch różnych elementów - jakości produktu i tego, co jest zawarte w zestawie.

Aby prawidłowo zastosować większość powłok DIY, będziesz potrzebował produktu, gąbki aplikatora, wielu aplikatorów, rękawic ochronnych i ręcznika z mikrofibry do polerowania.

Wskazówka #9 - Sprawdź firmy oferujące powłoki ceramiczne

Miejmy nadzieję, że do tej pory w procesie, zawęziłeś swoje opcje do mniej niż trzech produktów. Ostatnim krokiem w podejmowaniu decyzji jest przegląd samych firm, zwłaszcza w odniesieniu do obsługi klienta, wsparcia i ich reputacji do wysyłki produktów do konsumentów.

Kiedy firma idzie dodatkową milę, aby dbać o swoich klientów, a oni są recenzowane pozytywnie przez poprzednich klientów, to jest to dobry wskaźnik, że ich produkt będzie wysokiej jakości, jak również.

Wskazówka #10 - Nie bój się prosić o pomoc

Ostatnią wskazówką, jaką możemy zaoferować, jest poproszenie o pomoc kogoś, kto sam przebył tę drogę. Jeśli masz przyjaciela, który zastosował powłokę ceramiczną wcześniej lub kogoś, kto jest bardziej komfortowy z produktów do pielęgnacji samochodów, nie bój się poprosić ich o radę lub pomoc w procesie aplikacji lub prac przygotowawczych.

Rzuć w przypadku piwa i wiadro KFC za ich wysiłki w pomaganiu, ale cokolwiek robisz, nie bierz na tego typu projekt sam, jeśli nie jesteś w 100% pewny siebie.

Zakończenie

Naszym głównym celem w AvalonKing jest zapewnienie każdemu klientowi pozytywnych doświadczeń z nami i naszymi produktami. Dążymy do tego, aby umożliwić ludziom podejmowanie się prac, które w przeciwnym razie byłyby wykonywane przez profesjonalistów, dzięki wysokiej jakości produktom stworzonym w celu uproszczenia tego procesu.

Ale w żadnym wypadku nie chcemy zmuszać ludzi do korzystania z czegoś, czego nie czują się w pełni komfortowo.

Witold

Redakcja 0o2.pl

Zobacz również