img

Jak zadbać o lakier samochodu?

Nic tak nie wzbudza zaufania kierowcy jak lśniący lakier na karoserii samochodu. Aby jednak Twój samochód zachował swój blask jeszcze długo po opuszczeniu lakierni, należy o niego dbać jak o resztę pojazdu.

Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, a Twój samochód będzie wyglądał jak nowy przez wiele kilometrów.

1. Myć regularnie

Regularne mycie samochodu to prawdopodobnie najlepszy sposób na ochronę lakieru. Użyj wysokiej jakości mydła samochodowego i nałóż go gąbką piankową prostymi liniami, a nie okrężnymi ruchami. Spłucz czystą wodą.

Prawidłowe wysuszenie samochodu po myciu jest niezbędne, aby zadbać o lakier. Pozostawienie samochodu do wyschnięcia na powietrzu pozostawia z wody minerały, które mogą być szkodliwe dla lakieru. Osusz samochód ręcznikiem z mikrofibry. Ręczniki łazienkowe, ręczniki papierowe i szmaty mogą pozostawiać drobne zadrapania, które z czasem powodują erozję farby.

2. Wosk

Wosk zapewnia ochronne uszczelnienie na powierzchni farby, które chroni przed brudem, kurzem, zanieczyszczeniami, wodą i innymi szkodliwymi substancjami. Wosk może również zakrywać drobne rysy i inne drobne skazy.

Woskuj samochód co kilka miesięcy, stosując zalecane techniki.

3. Chronić przed słońcem

Promienie ultrafioletowe ze słońca są nie tylko niebezpieczne dla skóry, ale także dla lakieru Twojego samochodu. Światło słoneczne może utleniać i wyblaknąć farbę na Twoim samochodzie, sprawiając, że wygląda na znacznie starszą niż jest w rzeczywistości.

Jeśli to możliwe, zaparkuj samochód w cieniu lub pod zadaszeniem. Takie postępowanie wydłuży życie Twojej pracy malarskiej.

4. Użyj powłoki syntetycznej

Powłoka syntetyczna lub uszczelniacz do lakieru to alternatywa dla wosku, który wiąże pory lakieru samochodu i wnika w nie, tworząc uszczelnienie ochronne. Powłoka syntetyczna jest trwalsza niż wosk i można ją równie łatwo nakładać.

Robert

Redakcja 0o2.pl

Zobacz również