img

Wybór odpowiedniej pasty polerskiej do samochodu

Kosmetyki samochodowe obejmować będą wiele kategorii w zależności od miejscach ich przeznaczenia oraz efektów jakie będzie można osiągnąć. W trosce o stan karoserii i walory estetyczne warto mieć dobrą pastę polerską do samochodu, która pozwoli nam pozbyć się rys, zmatowiałych plam i będzie można usuwać uporczywe zabrudzenia.

Pasta polerska do samochodu w zależności od stopnia gradacji może być stosowana do polerowania ręcznego jak i też z użyciem specjalne maszyny. Do pierwszego należy używać pasty słabej albo o średniej mocy ściernej. Można sięgać po produkty trzy w jednym, które gwarantują nam jednocześnie polerowanie, wykańczanie i woskowanie w jednym etapie pracy. polerowanie z maszyną gwarantuje nam precyzję i dokładność działania. (https://sklep.motogo.pl/pasty-polerskie-c17)

W zależności od stanu lakieru można sobie pozwolić na pasty od wysokiej do słabej mocy. Pasta polerska może mieć również delikatne mleczko, pigmenty koloryzujące, które pomogą odświeżyć skutecznie kolor karoserii czy też woski naturalne albo syntetyczne, które chronią lakier. Zanim będzie się wykonywać polerowanie warto dokładnie oczyścić samochód i nielakierowane części zabezpieczyć taśmą ochronną.

Odświeżanie lakieru

Odświeżanie lakieru to czynność, która z pozoru jest łatwa, z którą bez problemu będzie można sobie poradzić. Polegać będzie na naniesieniu pasty polerskiej albo wosku i potem rozprowadzeniu po aucie. Taką usługę mają jedynie specjalistyczne warsztaty, ponieważ jeśli tylko dokona się małego błędu może dojść do zniszczenia trwałego na lakierze. Jeśli chce się osiągać pożądany efekt polerowania trzeba mieć umiejętności oraz dobre narzędzia.

Dobre narzędzia polerskie

W sklepach motoryzacyjnych znajdziemy wiele różnych polerskich gąbek, które oczywiście ułatwiają nam znacząco pracę i są przygotowywane pod kątem różnych uszkodzeń na lakierze. Jeśli chce się zregenerować matowy lakier po okresie zimowym warto użyć białek gabki lekkościernej, która odświeży z łatwością lakier samochodu. W przypadku gdy na lakierze mamy głębokie rysy czy zacieki lepsze będzie użycie specjalnej gąbki mocnościernej. Najlepiej wybrać sprawdzone firmy, które są w stanie nam zagwarantować, że te oferowane przez nich produkty są jakościowo na naprawdę dobrym poziomie.

Witold

Redakcja 0o2.pl

Zobacz również