img

Czy przygotowanie do DIY Ceramic Coating jest tak ważne?

Praca przygotowawcza jest tym, co sprawia, że marzenie się spełnia. Marynowane mięso nadaje grillowi niesamowity smak, gdy jest gotowane na wolnym ogniu. Odpowiednio rozgrzany samochód wyścigowy zmniejsza prawdopodobieństwo poważnych usterek mechanicznych i zwiększa wydajność podczas okrążeń produkujących pączki. A odpowiednio nasmarowany samochód na koncercie sprawia, że występ jest o wiele lepszy.

Jednak brak przygotowania pojazdu przed nałożeniem powłoki ceramicznej DIY będzie - nie może, lub prawdopodobne, lub może ewentualnie - to BĘDZIE produkować negatywne wyniki. Tak więc, w dzisiejszym blogu AvalonKing, mamy zamiar zanurzyć się w świecie przygotowania do stosowania naszej DIY powłoki ceramicznej - Armor Shield IX.

Zapewnimy Ci wszystkie kroki, które musisz wykonać, aby zapewnić, że aplikacja jest łatwa, skuteczna, a gotowy produkt jest najwyższej jakości, której oczekujesz od Króla.

Spis treściCo się stanie, jeśli nie przygotujesz się do powłoki ceramicznej? Zrozumienie procesu przygotowania do powłoki ceramicznejCzęść pierwsza - mycieCzęść druga - obróbka gliną lub rękawicą do glinyCzęść trzecia - polerowanie lub korekta lakieruCzęść czwarta - wytarcie IPAZapakowanie

Co się stanie, jeśli nie przygotujesz się do powlekania ceramicznego?

Jednym z faktów, z którym nie można polemizować jest to, że gdy proces przygotowawczy jest doskonały, uzyskuje się lepsze rezultaty. W przypadku powłok ceramicznych, proces przygotowawczy obejmuje mycie ręczne, aby usunąć wosk, gruz, chemikalia i inne zanieczyszczenia. Po drugie, chcesz gliny bar traktować pojazd, a następnie (w razie potrzeby) zakończyć łagodną korektę farby. Ostatnim krokiem jest miły spray IPA i wytrzeć ręcznikami z mikrofibry.

To naprawdę nie wydaje się takie trudne - prawda?

Cóż, byłbyś zszokowany, jak wielu ludzi po prostu myśleć, że to zbyt wiele pracy dla nich do obsługi. I to jest fajne - niektórzy ludzie po prostu umieścić gazu i iść i nigdy nie zmienić ich olej silnikowy albo. Jednak mój tata zawsze mi powtarzał - jeśli masz zamiar wykonać pracę - zrób to dobrze za pierwszym razem.

Przygotowanie do powłoki ceramicznej MUSI być zakończone dla powłoki do prawidłowego wlewu na porowatej powierzchni wyboru. Obejmuje to metale z powłoką bezbarwną, tworzywa sztuczne, folie winylowe, PPF, szkło, a nawet poliwęglan.

Niezastosowanie się do tego wymogu spowoduje, że powłoka będzie miała trudności z przyklejeniem się do powierzchni. Im wyższa jakość tego nano-technologicznego połączenia - tym dłużej będzie przylegać. Skutkuje to długowiecznością, większym połyskiem i lepszymi właściwościami hydrofobowymi. Jednakże, jeśli są zanieczyszczenia lub uszkodzenia powierzchni, gdzie powłoka będzie wiązać, nie będzie pewne negatywne skutki uboczne.

Zmniejszenie połysku

Armor Shield IX szybko stał się wyborem entuzjastów samochodów, głównie ze względu na łatwość stosowania. Ale, połysk, który jest wzmocniony jest kolejnym powodem do masowego miłości. Jednak te atrybuty są punktem spornym, jeśli powierzchnia, którą obejmuje jest zanieczyszczona lub nie przygotowana. Blask połysk zdarza się, gdy powierzchnia jest czysta, nie zawiera zadrapań, lub drobnych pajęczyn.

Nanopowłoka taka jak Armor Shield IX wykonana jest z SiO2 lub ciekłego kwarcu. Jest to w zasadzie maleńka warstwa szkła, która jest bardzo twarda - jak 9H twardości. Ta głębokość zwiększa połysk. Jednakże, jeśli na tej powierzchni znajdują się zanieczyszczenia lub zadrapania, efekt będzie odwrotny.

Obniżone właściwości hydrofobowe

Jest to zazwyczaj wynik tego, że powłoka nie wytrzymuje tak długo jak powłoka początkowa. Gdy powłoka jest związana z powierzchnią, pozostawia płaską powierzchnię na wierzchu - co daje efekty hydrofobowe, które powłoki ceramiczne są znane z produkcji. Jeśli jednak wiązanie jest słabe, powłoka zużyje się szybciej - co ostatecznie zmniejsza płaskość pokrytej powierzchni, a tym samym właściwości zapobiegające przed wodą, kurzem i gruzem.

Szybko się zużywają

Jeśli nie przygotujesz powierzchni prawidłowo, twoje wysiłki związane z nakładaniem powłoki ceramicznej pójdą na marne. To proste - ale musimy wzmocnić ten fakt. Podobnie jak w Drag Racing - brak przygotowań prowadzi zazwyczaj do zwiększenia potencjału waty. W przypadku powłok ceramicznych, mniejsze przygotowanie lub wyższy poziom zanieczyszczeń pod powłoką przyspiesza proces zużycia. Może to również prowadzić do utleniania - co może prowadzić do powstania rdzy.

Zrozumienie procesu przygotowania powłoki ceramicznej

Teraz, gdy wyjaśniliśmy dlaczego prace przygotowawcze są tak ważne dla uzyskania wysokiej jakości rezultatów, przeanalizujmy ten proces.

detailing

Zanim sprzedaliśmy naszą pierwszą butelkę Armor Shield IX, spędziliśmy lata badając właściwe składniki w odpowiednich proporcjach, aby uzyskać najlepsze wyniki dla majsterkowiczów. Podczas procesu formułowania, ustaliliśmy, że najprostszą metodą dla optymalnych wyników jest zacząć od idealnie płaskiej powierzchni.

Aby to osiągnąć, zalecamy czteroczęściowy, 12-etapowy proces.

Poniżej przedstawiamy materiały, które zalecamy zgromadzić przed zaplanowaniem procesu przygotowania. Aby wykonać go prawidłowo, przeciętny samochód zajmie kilka godzin od początku do końca. Jednakże, jeśli twój samochód ma wiele drobnych zadrapań (jak ślady wirowania lub pajęczyny) należy zakończyć korektę lakieru - co może zająć kilka dni.

2 wiadra do mycia: Niezawodna metoda mycia samochodu przy użyciu 2 wiader zapewnia świeży zapas mydła i wody. Zmniejsza to również ilość zanieczyszczeń rozrzucanych z powrotem na pojeździe.

Mydło przeznaczone do samochodów: Kiedy myjesz swój samochód, chcesz używać produktów przeznaczonych dla niego. NIE używaj mydła do naczyń, niezależnie od tego, co mówią Ci na YouTube.com. Ważne jest również, aby nie używać rzeczy z polskim lub woskiem.

Miotła lub gąbka z mikrofibry: Super pluszowe mikrofibra wash mitts lub gąbki powinny być używane do procesu mycia. To pomaga zbierać te bogate piana i zmniejsza swirl marks lub zarysowania.

Rękawica gliny: Tak więc, pracujemy nad tym produktem. Zamiast trudnego do utrzymania bar gliny, jest to rękawica, która obejmuje więcej powierzchni i działa lepiej. Powinniśmy mieć to gotowe dla naszych klientów wkrótce.

IPA lub Isopropyl Alcohol Wipe: Ostatnim elementem do wykonania jest spray IPA. To będzie usunąć wszystkie pozostałości leczenia bar gliny, wszelkie nadmiar polski lub wosk - więc powierzchnia jest idealnie czyste. Jeśli szukasz, jak mieszać to sam, tutaj jest wielki blog do odczytania.

Użyj kilku ściereczek z mikrofibry lub ręcznika: Kiedy jesteś przygotowując się do powłoki ceramicznej, nie chcesz skąpić na dostawach. Zawsze używaj wielu, czyste i suche ręczniki z mikrofibry.

Cięcie Compound: Jeśli musisz zakończyć korektę lakieru, trzeba będzie związek cięcia lub polerowania związek. Będziesz także potrzebował koła polerskiego i pady z mikrofibry.

Część pierwsza - Mycie

Krok pierwszy to mycie swojego samochodu. Istnieją 4 części do tego zadania.

Krok 1 - Mycie wstępne

Przed myciem, trzeba wstępnie umyć. Pomoże to w usunięciu luźnych zanieczyszczeń, brudu, badziewia i innych rzeczy z powierzchni lakieru. To sprawia, że mycie jest znacznie łatwiejsze i skuteczniejsze.

Krok 2 - Użyj dwóch wiader

Proces mycia samochodu z dwoma wiadrami obejmuje (2) indywidualne wiadra. Jeden dla roztworu do mycia, a jeden dla świeżej wody. Najlepiej jest użyć 1 uncji lub 30 ml skoncentrowanego mydła samochodowego z 2 do 4 galonów wody. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami producenta, którego używasz do mycia pojazdu.

Krok 3 - Mycie samochodu - Mycie samochodu!!!

Istnieje kilka sposobów na wykonanie tego kroku. Ale, główną rzeczą do zapamiętania jest użycie dobrze nasączonej rękawicy do mycia, praca od góry, a następnie na dole. Wykonuj jeden panel na raz.

Krok 4 - Spłucz wszystkie sekcje przed przystąpieniem do dalszych czynności

Zarysowania powstają zazwyczaj, gdy myjesz przy ograniczonym smarowaniu. Powoduje to, że zanieczyszczenia ślizgają się po powierzchni i wnikają w przezroczystą powłokę. Po spłukaniu każdej sekcji, staje się to bez znaczenia.

Część druga - Zabiegi z użyciem glinki lub glinianej maty

Nie pij piwa po umyciu samochodu - przejdź bezpośrednio do następnej części, którą jest obróbka glinką lub gliną w rękawicach. W tym kroku, masz zamiar użyć gliny mitt lub zestaw bar gliny wraz z tonami rozwiązań smarowania, aby pomóc usunąć drobne cząstki utknęły na farbie.

Krok 5 - Użyj dobrej glinki i smarowania

Istnieje kilka wspaniałych rozwiązań i zestawów bar gliny na rynku - i każdy z nich będzie wykonywać pracę. Jeśli szukasz DIY hack - tutaj jest jeden. Użyj 1 do 2 uncji mydła do mycia samochodu, i wymieszać z galonem wody. To smarowanie jest grubsze niż mydło do mycia samochodów, więc jest śliskie.

Krok 6 - Używaj dużo smaru

Podczas korzystania z glinki bar lub mitt, kluczem do sukcesu jest tony smarowania. Im bardziej śliski roztwór, tym łatwiej glinka będzie się przesuwać po powierzchni. Pomaga to usunąć drobne cząsteczki.

Krok 7 - Pracuj w sekcjach

Praca w sekcjach od tyłu do przodu i od boku do boku jest najlepszym sposobem użycia glinki lub mitynki do glinkowania. Ważne jest, aby być stanowczym, ale delikatnym, aż zauważysz, że powierzchnia jest gładka.

Krok 8 - Spłucz i osusz pojazd

Po zakończeniu procesu glinkowania należy całkowicie spłukać samochód. Użyj ręczników z mikrofibry, aby wysuszyć pojazd przed przejściem do dalszych etapów procesu przygotowania.

Część trzecia - polerowanie lub korekta lakieru

Chciałbym móc powiedzieć, że jest to wymagane dla wszystkich pojazdów - ale nie da się tego stwierdzić. Korekta lakieru jest najlepiej zalecane, gdy pojazd ma widoczne pajęczyny lub swirl marks. Jeśli masz ptaka plamy kropli lub inne niedoskonałości farby, należy również zakończyć korekty lakieru.

Teraz, tutaj jest umowa - ponieważ korekta lakieru jest szczegółowy i specjalistyczny proces, to nie jest dobry pomysł, aby w pełni dać ci krok po kroku instrukcje. Jeśli zrobiłeś to wcześniej, cool - będziesz wiedział, czego szukać. Jeśli nie, warto skonsultować się z lokalnym detailerem lub mobilnym detailerem.

Część czwarta - Wycieranie IPA

Jesteśmy w ostatnim etapie procesu przygotowawczego dla powłok ceramicznych. Tutaj użyjesz roztworu alkoholu izopropylowego w sprayu. Powyższy film przedstawia wizualny przykład, jak spryskać i usunąć powłokę.

HOWEVER, to również pokazuje ZŁY sposób, aby wymieszać spray. Napisałem blog, który przedstawia dokładne kroki związane z mieszaniem roztworu IPA do powlekania ceramicznego pracy przygotowawczej. Kliknij link i przeczytaj to w szczegółach przed kontynuowaniem.

Krok 11 - Jak zastosować i usunąć spray IPA

Tak więc, końcowe wytarcie panelu jest dokładnie tym - wytarciem. Jest to prosty proces. Po pierwsze, pracować na jednym panelu na raz. Spray roztwór na powierzchni farby, a następnie natychmiast wytrzeć go z czystym i suchym ręcznikiem z mikrofibry. W tym procesie użyj kilku rodzajów mikrofibry.

Krok 12 - Sprawdź te zakamarki

Ostatnią rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie tych małych pęknięć i obszarów, gdzie nadmierne IPA spray, woda, lub cokolwiek innego może być ukryte. Kiedy nakładasz powłokę ceramiczną, nie chcesz, aby jakiekolwiek zanieczyszczenia miały wpływ na aplikację.

Zakończenie

Zawsze, gdy zamierzasz wydać pieniądze na ulepszenie swojego pojazdu, sensowne jest, aby zrobić to dobrze. Po dodaniu wlotu powietrza, poprawa przepływu wydechu i dostrojenie krzywej paliwa powinny szybko nastąpić. Zmiana ustawienia zawieszenia? Dopasowanie tego z nowymi kołami, oponami i hamulcami w celu optymalizacji wydajności ponownie ma sens.

Jeśli chcesz chronić swój pojazd przed działaniem promieni UV, ptasimi odchodami i nie tylko, a także chcesz uzyskać optymalną wydajność, po prostu wykonaj zalecane prace przygotowawcze przed przystąpieniem do aplikacji. Oferujemy wspaniały zestaw przygotowawczy DIY, który będzie dostępny tutaj, na naszej stronie internetowej.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, to z pewnością pokochasz produkty AvalonKing do pielęgnacji samochodów dla majsterkowiczów. Tworzymy produkty "Bez B.S." za przystępną cenę. A co najlepsze, traktujemy naszych klientów jak rodzinę, więc jeśli masz jakieś pytania lub po prostu chcesz porozmawiać o samochodach, wystarczy, że do nas zadzwonisz lub napiszesz e-mail. Sprawdź naszą stronę główną tutaj.

Agnieszka

Redakcja 0o2.pl

Zobacz również